Informacje praktyczne dla dziennikarzy

Informacje praktyczne dla dziennikarzy

Oto garść informacji, które ułatwią Państwu pracę podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Prosimy zwrócić uwagę zwłaszcza na szczegóły praktyczne dotyczące rezerwacji miejsc na pokazach prasowych, nowości w organizacji pracy Biura Prasowego oraz wymogów dotyczących akredytacji foto i wideo na festiwalowe gale.

Odbiór akredytacji

Wszystkie akredytacje festiwalowe można odbierać już od niedzieli, 16 września, od godziny 15.00 do 21.00, w punktach recepcyjnych zorganizowanych w Teatrze Muzycznym (wejście na Scenę Nową, od strony Placu Grunwaldzkiego).

Akredytacje medialne zakupione indywidualnie czekają w Recepcji 1, zlokalizowanej tuż przy wejściu. Pozostałe akredytacje medialne, wynikające z umów patronackich i innych, są do odbioru w Recepcji 2, położonej za szklanymi drzwiami. W poniedziałek, 17 września, obie Recepcje działają od godziny 8.30.

Biuro Prasowe

Zapraszamy do Biura Prasowego w Gdyńskim Centrum Filmowym (pierwsze piętro, obok sali kinowej Warszawa), gdzie do Państwa dyspozycji będą laptopy przygotowane przez Onet oraz oczywiście my – Zespół Prasowy złożony z pracowników i wolontariuszy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Biuro Prasowe składa się z kilku pomieszczeń. W pierwszym z nich znajduje się punkt informacyjny, a ponadto: ekspres do kawy, lodówka z zimnymi napojami oraz kącik wypoczynkowy. Aby zapewnić Państwu komfort pracy, podobnie jak w poprzednich latach, Biuro Prasowe zorganizowało Strefę Ciszy. Jest to dostępny podczas całego Festiwalu pokój przeznaczony do cichej pracy, wyposażony w stanowiska komputerowe z dostępem do internetu. Uprzejmie prosimy o przestrzeganie zasady ciszy panującej w tym pomieszczeniu.

NOWOŚĆ! Dodatkowo w tym roku działać będzie Strefa Wywiadów z Twórcami – pokój, w którym z dala od festiwalowego zgiełku można porozmawiać z reprezentantami ekip poszczególnych filmów konkursowych. Tę strefę można zarezerwować na wyłączność, zgłaszając taką potrzebę w Biurze Prasowym. Miejsce to rekomendujemy zwłaszcza pod kątem wywiadów prasowych i radiowych.

Pokazy i konferencje prasowe

Już od poniedziałku, począwszy od godziny 9.00, pokazy prasowe filmów z Konkursu Głównego odbywają się codziennie, podobnie jak w roku ubiegłym, w Gdyńskim Centrum Filmowym, w sali kinowej Warszawa na pierwszym piętrze. Po pokazach prasowych konferencje z udziałem twórców prowadzi Łukasz Maciejewski.

Wszystkie pokazy prasowe są objęte obowiązkową rezerwacją miejsc, których mogą dokonywać wyłącznie posiadacze akredytacji typu MEDIA.

Rezerwacji można dokonać od godziny 8.30 w dniu poprzedzającym seans. Wyjątkiem jest pierwszy dzień Festiwalu: na pokazy filmowe odbywające się w poniedziałek, 17 września, można rezerwować miejsca tego dnia od godziny 8.30.

W skrócie – w poniedziałek od 8.30 można rezerwować na poniedziałek i wtorek, we wtorek – na wtorek i środę. I tak dalej.

W tym roku po raz pierwszy wszystkie konferencje prasowe ekip filmów z Konkursu Głównego będą transmitowane na żywo w internecie (streaming na kanale Festiwalu na YouTube). Dodatkowo będzie można je śledzić na ekranach telewizorów dostępnych w kilku punktach, w obiektach festiwalowych: w Gdyńskim Centrum Filmowym w Biurze Prasowym i kawiarni Fabuła, w Teatrze Muzycznym w kąciku wypoczynkowym obok Recepcji, w Multikinie obok kas.

Informacja od ekipy filmu „Kamerdyner”

Twórcy i aktorzy filmu „Kamerdyner” w reżyserii Filipa Bajona nie mogą niestety uczestniczyć w wywiadach indywidualnych po konferencji prasowej we wtorek, 18 września. Wywiady będą możliwe na godzinę przed rozpoczęciem konferencji prasowej, czyli od godziny 13.30 do 14.30. Gdyby ktoś z Państwa nie mógł w nich uczestniczyć, prosimy o kontakt z Martą Marczak z Next Film, tel. 793 545 024. W imieniu producenta i dystrybutora filmu przepraszamy z niedogodności.

Akredytacja foto/video na gale

Akredytowanych fotoreporterów zainteresowanych fotografowaniem Gali Otwarcia Festiwalu, Młodej Gali, Czerwonego Dywanu i Gali Zamknięcia Festiwalu prosimy o zgłaszanie się na adres biuroprasowe@festiwalgdynia.pl.

Jak co roku, pierwszeństwo wejścia na galę z aparatami mają partnerzy medialni, współorganizatorzy i patroni, ale dołożymy starań, by mogli Państwo zrealizować swój plan festiwalowy. W czasie produkowanej przez TVP Gali Zamknięcia Festiwalu nie wolno przebywać na sali Teatru Muzycznego z kamerami.

W czasie piątkowego koncertu Leszka Możdżera można z kamerami i aparatami przebywać na sali Sceny Nowej Teatru Muzycznego wyłącznie w trakcie pierwszego utworu.

Podczas uroczystości rozpoczęcia i zakończenia Festiwalu obowiązuje strój wieczorowy.

Jednocześnie informujemy, że organizatorem gali nagród PISF jest Polski Instytut Sztuki Filmowej, który odpowiada za zaproszenie gości. Nie dysponujemy zaproszeniami na imprezy organizowane wyłącznie przez partnerów Festiwalu (np. bankiety).

Materiały prasowe

Bardzo prosimy zwracać uwagę na komunikaty prasowe i załączone do nich linki do chmury, w której znajdują się zarówno materiały do filmów i wydarzeń festiwalowych, jak i codzienny darmowy serwis zdjęciowy 43.FPFF. Każdego dnia umieścimy w nim kilkanaście zdjęć dokumentujących przebieg Festiwalu do bezpłatnego wykorzystania. W razie dodatkowych, szczególnych potrzeb prosimy o wiadomość: biuroprasowe@festiwalgdynia.pl.

Dostęp do chmury festiwalowej: KLIKNIJ. Link znajduje się również na www.festiwalgdynia.pl w dziale Media. W chmurze zgromadziliśmy zdjęcia, fotosy, materiały multimedialne dotyczące filmów konkursowych, materiały ilustracyjne do sekcji specjalnych i wydarzeń towarzyszących.

Aby otrzymywać newsletter dla mediów, należy zarejestrować się na www, wybierając odpowiednią opcję w górnym menu (newsletter > nota prasowa).

Podobnie jak w ubiegłych latach dysponujemy listą nazwisk i kontaktów do osób odpowiedzialnych za PR filmów z trzech konkursów. Lista jest dostępna w Biurze Prasowym.

Nagroda Dziennikarzy

Zachęcamy Państwa do licznego uczestnictwa w obradach Jury Dziennikarzy. Zaplanowaliśmy je na piątek, 21 września, bezpośrednio po konferencji prasowej filmu „Pewnego razu w listopadzie…”, czyli około godziny 15.45. Spotykamy się w Biurze Prasowym.

Tego samego dnia zapraszamy akredytowanych dziennikarzy również na lunch, który odbędzie się w godzinach 13.00-15.00, w Restauracji Vinegre w budynku Muzeum Marynarki Wojennej (obok Muzeum Miasta Gdyni).

Kontakt

Na bieżąco odpowiadamy na wiadomości przesyłane na adres biuroprasowe@festiwalgdynia.pl. To najszybszy kontakt. [1] Jeśli któraś z nas nie odbiera telefonu, prosimy o SMS lub kontakt z inną osobą z listy poniżej. Staramy się reagować na bieżąco.

  • Rzecznik prasowy: Anna Wróblewska, rzecznik@festiwalgdynia.pl, 601 227 840.
  • Koordynator ds. PR i redaktor serwisu www: Magdalena Jacoń, m.jacon@festiwalgdynia.pl, 509 060 529.
  • Biuro Prasowe: biuroprasowe@festiwalgdynia.pl, Alicja Wierzbicka 512 733 590, Zuzanna Żółkoś 507 223 711.
  • Media społecznościowe: Jakub Kner a, j.knera@festiwalgdynia.pl.


Po godzinach

Asconi Polska, Najlepsze Wina z Mołdawii oraz Browar Staropolski zapraszają Dziennikarzy akredytowanych na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych na lampkę wina i kufelek piwa, od poniedziałku do czwartku w godz. 18.00-19.00 w Biurze Prasowym.