Informacje praktyczne dla dziennikarzy, akredytacje foto / wideo na gale

Oto garść informacji praktycznych, które pozwolą Państwu przetrwać bez bólu 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Zapraszamy do Biura Prasowego w Gdyńskim Centrum Filmowym (pierwsze piętro), gdzie będą na Państwa oczekiwały komputery przygotowane przez Onet oraz oczywiście my – Zespół Prasowy złożony z pracowników i wolontariuszy.

Biuro Prasowe składa się z dwóch pomieszczeń: w większym do Państwa dyspozycji jest ekspres do kawy, lodówka z zimnymi napojami oraz kącik wypoczynkowy, w mniejszym – Strefa Ciszy (w której nie wolno rozmawiać). Biuro Prasowe czynne jest w godzinach 9.00-21.00.

Na bieżąco odpowiadamy na wiadomości przesyłane na adres biuroprasowe@festiwalgdynia.pl. To najszybszy kontakt.

Niespodzianka od naszego sponsora festiwalowego!

Asconi Polska, Najlepsze Wina z Mołdawii oraz Browar Staropolski zapraszają Dziennikarzy akredytowanych na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych na lampkę wina i kufelek piwa, od poniedziałku do czwartku w godz. 15.00-16.00 w Biurze Prasowym.

Bardzo prosimy zwracać uwagę na komunikaty prasowe i załączone do nich linki do chmury, w której znajdują się zarówno materiały do filmów i wydarzeń festiwalowych, jak i codzienny darmowy serwis zdjęciowy 42.FPFF. Codziennie znajdzie się w nim kilkanaście zdjęć dokumentujących przebieg Festiwalu do bezpłatnego wykorzystania. W razie dodatkowych, szczególnych zapotrzebowani prosimy o mail: biuroprasowe@festiwalgdynia.pl.

Dostęp do chmury festiwalowej: KLIKNIJ. Link znajduje się również na www.festiwalgdynia.pl w dziale Rzecznik Prasowy.

W chmurze znajdują się zdjęcia, materiały multimedialne i audiowizualne z filmów konkursowych, materiały ilustracyjne do sekcji specjalnych i wydarzeń towarzyszących, zdjęcia archiwalne z poprzednich edycji Festiwalu. Podobnie jak w ubiegłych latach dysponujemy listą nazwisk i kontaktów do osób odpowiedzialnych za PR filmów z trzech konkursów. Lista będzie dostępna w Biurze Prasowym, możemy ją również wysłać na życzenie drogą elektroniczną.

Akredytacja foto/video na gale

Akredytowanych fotoreporterów zainteresowanych fotografowaniem Gali Otwarcia Festiwalu, Młodej Gali, Czerwonego Dywanu i Ceremonii Zakończenia Festiwalu prosimy o zgłaszanie się na adres biuroprasowe@festiwalgdynia.pl. Jak co roku, pierwszeństwo wejścia na galę z aparatami mają partnerzy, współorganizatorzy i patroni, ale dołożymy starań, by mogli Państwo zrealizować swój plan festiwalowy. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, zaproszeń brakuje nam zawsze, ale robimy w tej sprawie, co możemy.

UWAGA,WAŻNE! MŁODA GALA I KONCERT LESZKA MOŻDŻERA! W tym roku Młoda Gala składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to koncert Leszka Możdżera, po którym nastąpi krótka przerwa. Rejestrować kamerą i aparatem można jedynie 4 pierwsze minuty koncertu. Będziemy tego bezwzględnie przestrzegać, to kwestia naszego porozumienia z agentem artysty.

Na ceremoniach rozpoczęcia i zakończenia FPFF obowiązuje strój wieczorowy.

Informacje o filmach i wydarzeniach festiwalowych są dostępne na stronie internetowej www.festiwalgdynia.pl w sekcji: PROGRAM. Z chmury można również pobrać PDF z pełnym programem Festiwalu.

Obrady Jury Dziennikarzy: piątek, 22 września 2017 roku, bezpośrednio po konferencji prasowej filmu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, ok. godziny 18.00, Biuro Prasowe.

Lunch akredytowanych dziennikarzy (identyfikator Media): piątek, 22 września 2017, godz. 15.00, restauracja Vinegre (budynek Muzeum Marynarki Wojennej).

Pokazy oraz konferencje prasowe odbywają się codziennie, podobnie jak w roku ubiegłym, w Gdyńskim Centrum Filmowym w sali Warszawa na pierwszym piętrze. Konferencje prowadzi Łukasz Maciejewski.

Wszystkie pokazy prasowe są objęte obowiązkową rezerwacją miejsc. Rezerwacji można dokonać od godziny 8.30 w dniu poprzedzającym seans. Wyjątkiem jest pierwszy dzień Festiwalu – na pokazy filmowe w poniedziałek, 18 września można rezerwować miejsca tego dnia od godziny 8.30.

Również od poniedziałku rano będzie można logować się w systemie sprzedaży i rezerwacji miejsc.

Odbiór akredytacji: Akredytacje medialne głównie w Recepcji 2, tuż za Recepcją 1 (tą największą), za szklanymi drzwiami, wejście jak zawsze od Sceny Nowej. Część akredytacji medialnych (kupionych samodzielnie) do odbioru w Recepcji 1.

Jesteśmy przygotowane na to, że poniedziałek i wtorek mogą być problematyczne, jeśli chodzi o rezerwację miejsc na seanse. Jeżeli będą mieć Państwo problem z rezerwacją miejsca lub nie zdążą Państwo przed zaplanowanym filmem odebrać swojej akredytacji, prosimy zgłosić się do nas – pomożemy wejść na wybrany seans.

Jeśli któraś z nas nie odbiera telefonu, prosimy o SMS lub kontakt z inną osobą z listy poniżej. Staramy się reagować na bieżąco.

Najważniejsze kontakty

Recepcja Festiwalu: Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Scena Nowa

Pokazy prasowe z Konkursu Głównego i konferencje prasowe: Gdyńskie Centrum Filmowe, I piętro, sala Warszawa

Biuro Prasowe Festiwalu: Gdyńskie Centrum Filmowe, I piętro (58) 712 46 12 / (58) 712 46 13

biuroprasowe@festiwalgdynia.pl, 512 733 590

Justyna Goździewska, 513 580 938 Alicja Wierzbicka, 512 733 590

Rzecznik prasowy:

Anna Wróblewska, rzecznik@festiwalgdynia.pl, 601 227 840

Koordynator ds. PR i redaktor serwisu www:

Magdalena Jacoń, m.jacon@festiwalgdynia.pl, 509 060 529

Media społecznościowe:

Jakub Knera, j.knera@festiwalgdynia.pl, 608 15 00 40