Informacje praktyczne dla dziennikarzy akredytowanych na 47. FPFF

Informacje praktyczne dla dziennikarzy akredytowanych na 47. FPFF

 

 

Drodzy dziennikarze, drogie dziennikarki,

aby ułatwić komunikację, jak co roku przygotowaliśmy PRESSBOOKA do pobrania z festiwalowej chmury.

Znajdziecie tam noty prasowe o spotkaniach, pokazach i wydarzeniach towarzyszących. A także zdjęcia – zarówno archiwalne, jak i bieżące.

POKAZY PRASOWE

Pokazy prasowe filmów z Konkursu Głównego oraz konferencje prasowe z udziałem twórców odbywają się w sali kinowej „Warszawa” w Gdyńskim Centrum Filmowym, na pierwszym piętrze*.

BIURO PRASOWE

Biuro Prasowe mieści się tuż obok sali „Warszawa”. Do dyspozycji akredytowanych dziennikarzy są: punkt informacyjny, a także Strefa Ciszy z dostępem do sieci wifi, czyli pokój przeznaczony do cichej pracy.

Z myślą o komforcie pracy dziennikarzy oraz ekip filmowych udostępniamy również Strefę Wywiadów z Twórcami. Obejmuje ona przestrzeń zaaranżowaną w Studiu Filmowym Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Przeznaczona jest ona przede wszystkim dla dziennikarzy nagrywających wywiady przed kamerami. Strefy specjalne można zarezerwować na wyłączność, zgłaszając taką potrzebę w Biurze Prasowym.

NAGRODA DZIENNIKARZY

Wszystkich akredytowanych dziennikarzy zapraszamy na obrady Jury Dziennikarzy w piątek, 16 września 2022, bezpośrednio po ostatniej zaplanowanej konferencji prasowej, czyli około godziny 17.30. Spotykamy się tradycyjnie w Biurze Prasowym.

WYWIADY Z GOŚĆMI FESTIWALU

Zachęcamy do samodzielnego umawiania spotkań z rozmówcami i rozmówczyniami. W razie problemów, służymy pomocą w dotarciu do agentów i opiekunów ekip. Pomożemy także w sprawdzeniu terminów obecności gości na festiwalu. Prosimy o kontakt mailowy: k.weiher@festiwalgdynia.pl 

____

*wyjątkiem film Orzeł. Ostatni patrol – pokaz w kinie Helios / konferencja w foyer Teatru Muzycznego (patrz: program).

____

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 12–17 września 2022 roku.

____

Aktualne informacje prasowe znajdziecie Państwo na: https://festiwalgdynia.pl/media/ oraz https://festiwalgdynia.pl/aktualnosci/