Jak to się robi?

Jak to się robi?

Jak to się robi? to seria publicznych prezentacji, podczas których twórcy najnowszych polskich produkcji wyjaśnią widzom, w jaki sposób powstał ich filmowy świat. Od rozbudowanej komputerowej postprodukcji po pomysłowe wykorzystanie technik analogowych. Gdyńska publiczność będzie miała okazję dowiedzieć się, z jakich składowych powstały następujące filmy biorące udział w Konkursie Głównym: „Młyn i krzyż” Lecha Majewskiego, „Wymyk” Grega Zglinskiego, czy „Sala samobójców” Jana Komasy.

Dodatkowo, w sobotę 11 czerwca odbędzie się prezentacja techniczna fragmentów filmu „Baby są jakieś inne” w reżyserii Marka Koterskiego. Twórcy odpowiedzą między innymi na pytanie, dlaczego film nie mógł wziąć udziału w tegorocznej selekcji do Konkursu Głównego.

Szczegółowy harmonogram spotkań:

Lech Majewski
„Młyn i Krzyż”
7 czerwca 2011 (wtorek), godzina 17:00
Multikino, sala nr 1

Greg Zglinski
„Wymyk”
8 czerwca 2011 (środa), godzina 17:00
Multikino, sala nr 1

Jan Komasa
„Sala samobójców”
9 czerwca 2011 (czwartek), godzina 17:00
Multikino, sala nr 1

Wojciech Smarzowski
„Róża”
10 czerwca 2011 (piątek), godzina 17:00
Multikino, sala nr 1

Marek Koterski
„Baby są jakieś inne”
11 czerwca 2011 (sobota), godzina 17:00
Multikino, sala nr 1

Dla posiadaczy akredytacji oraz karnetów festiwalowych wstęp na spotkania odbywające się w Multikinie jest bezpłatny. W dniu spotkania konieczne jest odebranie w kasach Multikina tzw. „biletu zerowego”. Dodatkowo, dla osób nie posiadających akredytacji ani karnetu, w sprzedaży będą bilety w cenie 10zł.