Jeden na Jeden

Jeden na Jeden

Zapraszamy młodych filmowców i filmowczynie do zapisów na indywidualne sesje on-line z doświadczonymi producentami w ramach Gdynia Industry podczas 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Ewa Puszczyńska, Katarzyna Malinowska, Leszek Bodzak, Jan Kwieciński i Mariusz Włodarski podczas krótkich spotkań „Jeden na Jeden” odpowiedzą na pytanie i wskażą możliwe kierunki działań na ścieżce kariery filmowej. Każdego dnia jeden z mentorów odbędzie pięć dwudziestominutowych wideokonferencji.

Aby wziąć w nich udział, twórcy i twórczynie muszą się zarejestrować. W spotkaniach mogą uczestniczyć również osoby, które nie posiadają akredytacji na 45. FPFF.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj: https://bit.ly/1na1-45fpff

Wtorek, 8 grudnia: Jan Kwieciński

Producent AKSON STUDIO. Absolwent London Film School. Uczestnik Sundance Directors & Screenwriters Lab, Berlinale Talents oraz EAVE Producers Workshop. Laureat nagrody za Najlepszy Debiut Producencki ufundowanej przez KIPA za film “Atak paniki”. Producent m.in. filmów “Jak najdalej stąd” i “W lesie dziś nie zaśnie nikt”..

Środa, 9 grudnia: Leszek Bodzak

Leszek Bodzak to producent filmowy, założyciel i producent kreatywny AURUM FILM. Członek Polskiej Akademii Filmowej, Europejskiej Akademii Filmowej oraz Polskiej Gildii Producentów. Laureat nagrody KIPA za Najlepszy Debiut Producencki za film „Carte Blanche” podczas NETIA OFF CAMERA. Zdobywca Złotych Lwów i nagrody PISF dla najlepszego producenta na Warszawskim Festiwalu Filmowym za film „Ostatnia Rodzina”. Wyprodukowany przez niego film „Boże Ciało” był nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy film międzynarodowy, otrzymał Nagrodę Filmową Orły za najlepszy film oraz jest nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Najlepszy film europejski. Producent m.in. serialu „Król” oraz filmów „Magnezja”, „Żeby nie było śladów” i „Śubuk”.

Czwartek, 10 grudnia: Mariusz Włodarski

W 2005 roku ukończył Wydział Studiów Międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim pisząc pracę magisterską o zastosowaniu elementów marketingu w dystrybucji kinowej w Polsce. Następnie ukończył studia podyplomowe na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej w PWSFTViT w Łodzi. W 2010 roku wraz czwórką przyjaciół założył własną firmę produkcyjną – Lava Films – specjalizującą się w koprodukcjach międzynarodowych. Producent takich filmów jak m.in. “Śniegu już nigdy nie będzie”, “Smak Pho” czy “Sweat”.

Piątek, 11 grudnia: Ewa Puszczyńska

Anglistka, producentka filmowa. Od roku 1995 była związana z Opus Film, obecnie prowadzi własne studio Extreme Emotions. Specjalizuje się w koprodukcjach międzynarodowych. Pracowała przy „Masz na imię Justine” Franco de Peñy, „Lekcjach pana Kuki”. Dariusza Gajewskiego, „Zero” Pawła Borowskiego, „Kongresie” Ariego Folmana. Wyprodukowała „Idę” Pawła Pawlikowskiego, pierwszy polski film, który oprócz Europejskiej Nagrody Filmowej, nagrody BAFTA i kilkudziesięciu nagród na polskich i światowych festiwalach dostał Oscara za film nieanglojęzyczny. Producentka m.in. “Zabij to i wyjedź z tego miasta” i “Zimna Wojna”.

Sobota, 12 grudnia: Katarzyna Malinowska

Ukończyła Wiedzę o Kulturze na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1999 pracowała jako dziennikarka i redaktorka w magazynach kulturalnych i lifestylowych, teatrze i telewizji. Przez 10 lat piastowała stanowisko kierowniczki Redakcji Filmowej TVP Kultura, będąc odpowiedzialną za strategię filmową stacji. Pracuje jako konsultantka scenariuszowa i producentka developmentu oraz ekspertka branży filmowej i selekcjonerka (Mazowiecki Fundusz Filmowy, stypendia artystyczne Biura Kultury m.st Warszawy, międzynarodowy program szkoleniowy DokIncubator). Jest dyrektorką artystyczną Festiwalu Script Fiesta i kierowniczką programów dla młodych twórców w Studiu Munka.