Plakat 48. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Plakat 48. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Czas zaprezentować plakat 48. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni! Jego autorką, jak w latach poprzednich, jest ilustratorka i projektantka graficzna Ewelina Gąska.

Głównym założeniem było unikanie elementów figuratywnych, stanowiących najprostsze skojarzenie z kinem i nadmorskim festiwalem, w szczególności: taśmy filmowej, kamery, analogowego projektora, lwa, ludzkiej głowy, gestu „kadrowania” dłońmi, mew, latarni morskiej… – wylicza autorka plakatu, Ewelina Gąska. – Zależało mi na tym, by grafika była minimalistyczna, a zarazem na tyle ciekawa, by zwrócić uwagę odbiorcy i uwypuklić liczbę, odpowiadającą edycji Festiwalu.

Plakat 48. edycji FPFF ma się wyróżniać, zaskakiwać, podkreślać rangę wydarzenia oraz nadać festiwalowi charakterystyczny ton wizualny.

Ewelina Gąska specjalizuje się w dziedzinie ilustracji i identyfikacji wizualnej. Na swoim koncie ma liczne wygrane konkursy graficzne, m.in. srebro i nominację w konkursie Klubu Twórców Reklamy KTR. Była także jurorką m.in. 20. edycji konkursu Galerii Plakatu AMS „Zwierzę też człowiek” czy Young Creatives Cannes. Jej prace można oglądać w polskich i zagranicznych magazynach o designie m.in.: BranD International Design Magazine, Form Magazine, IdN Magazine.

Podobnie jak w trzech poprzednich edycjach plakat utrzymany jest w kolorach identyfikacji festiwalu: w czerni i w złocie.

48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w dniach 18-23 września 2023 roku