Konkurs MASZ WPŁYW NA KULTURĘ

Konkurs MASZ WPŁYW NA KULTURĘ
Idea

Kultura to przestrzeń w której żyjemy, to wspólnota w której twórcy nie istnieją bez odbiorców, a odbiorcy kultury nie istnieją bez tych, którzy ją tworzą.
Legalna Kultura działa po to, aby uświadomić wszystkim, że sposób w jaki korzystamy z kultury ma na nią ogromny wpływ. Pokazuje, jak ważna jest zgoda odbiorców na korzystanie z legalnych źródeł kultury. Nie tylko twórcy i producenci odpowiadają za ich dostępność. Legalne źródła będą dostępne w sieci wyłącznie wtedy, kiedy będzie miał kto z nich korzystać. Bez akceptacji społecznej, legalne źródła nie będą mogły powstawać. Bądźmy odpowiedzialni za kulturę, korzystajmy z legalnych źródeł.

O filmach konkursowych

Kultura to wspólnota, w której twórcy i odbiorcy nie istnieją bez siebie nawzajem. Zadaniem uczestników konkursu jest przekonanie widzów, że korzystanie z legalnych źródeł kultury – między innymi filmów, muzyki, książek, gier, fotografii i innych treści – to podejście odpowiedzialne. Celem konkursu jest zachęcenie twórców do autorskiej prezentacji tematu odpowiedzialności odbiorców za stan kultury. Istotnym elementem jest zwrócenie uwagi na kondycję kultury w kontekście zmian cywilizacyjnych i szerokiego dostępu do kultury za pośrednictwem technologii cyfrowych. Filmy konkursowe powinny wpisywać się w przekaz kampanii Legalna Kultura i przedstawiać problematykę zależności pomiędzy twórcą i odbiorcą. Ważny jest potencjał, który tkwi w odbiorcach kultury i w ich świadomych wyborach. Na pewno każdy chciałby być fair wobec twórców, zwłaszcza tych ulubionych.

Należy pamiętać, aby wszystkie materiały wykorzystane w filmie – muzyka, filmy, zdjęcia, książki, ilustracje, gry itp. – pochodziły z legalnych źródeł. Zachęcamy do skorzystania z BAZY LEGALNYCH ŹRÓDEŁ: http://legalnakultura.pl/pl/legalne-zrodla . Obowiązkowo, w opisie filmu, należy wskazać źródło pochodzenia utworu muzycznego lub filmowego wykorzystanego w spocie.

O nagrodach

Legalna Kultura organizuje kolejny konkurs filmowy, w którym uczestnicy rywalizować będą o wyjątkowe nagrody! Oprócz nagród finansowych, laureaci pierwszego i drugiego miejsca wezmą udział w Plenerach „Film Spring Open” – 10 dniowych warsztatach organizowanych przez Sławomira Idziaka. Udział w Plenerach to możliwość zrealizowania autorskiego projektu, pod okiem wybitnych specjalistów i sław światowego kina, przy użyciu najnowocześniejszych technologii, sprzętu i oprogramowania.

Wszystkie filmy konkursowe zaprezentowane będą podczas 38. Gdynia – Festiwal Filmowy. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 13 września 2013 roku, w ramach ceremonii wręczenia nagród w Konkursie Młodego Kina 38. Gdynia – Festiwal Filmowy.

Nagrody:

1 NAGRODA – 4000 zł i udział w Plenerach „Film Spring Open 2014”,
2 NAGRODA – 2000 zł i udział w Plenerach „Film Spring Open 2014”,
3 NAGRODA – 1000 zł i roczny abonament serwisów STREFA VOD i DEEZER.

Filmy zwycięskie, wezmą udział w kampanii społecznej Legalna Kultura.

Zgłaszanie Filmów

Filmy do Konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym i oświadczeniem (dokumenty dostępne na stronie: www.festiwalgdynia.pl) można nadsyłać do dnia 2 września 2013 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni
ul. Wrocławska 93, 81-553 Gdynia
z dopiskiem: „MASZ WPŁYW NA KULTURĘ”

Długość filmu nie może przekraczać jednej minuty.

Szczegółowych informacji na temat Konkursu udziela biuro organizacyjne 38. Gdynia – Festiwal Filmowy:

Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni
ul. Wrocławska 93, 81-553 Gdynia
tel. : 58 621 15 09
fax : 58 621 15 78
e-mail : biuro@festiwalgdynia.pl

Maciej Dominiak – koordynator Konkursu Młodego Kina
e-mail: m.dominiak@festiwalgdynia.pl

Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie: www.festiwalgdynia.pl

O projekcie Legalna Kultura

Sposób w jaki każdy z nas korzysta z kultury ma na nią ogromny wpływ. Użytkownicy legalnych źródeł kultury mają swój wkład w jej rozwój – wspierają ją i współtworzą. Legalna Kultura promuje korzystanie z legalnych źródeł kultury i buduje świadomość społeczną w niezwykle ważnych kwestiach, takich jak:
* wspólnota twórców i odbiorców kultury
* promocja istniejących i wspieranie powstawania nowych, legalnych źródeł kultury
* ochrona własności intelektualnej
* budowanie świadomości odbiorców kultury w nowej, cyfrowej rzeczywistości
* kreowanie mody na świadome uczestnictwo w kulturze

Dzięki takim działaniom Legalna Kultura kształtuje poczucie odpowiedzialności za kulturę w cyfrowej rzeczywistości, a także tworzy i wzmacnia dobry obyczaj korzystania z legalnych źródeł w sieci i poza nią.

POBIERZ REGULAMIN>> 
POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY>>
POBIERZ OŚWIADCZENIE>>