Kronika 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni

Kronika 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni

Kronika 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni to trzy krótkie filmy dokumentalne realizowane w trakcie festiwalu przez studentów trzech szkół filmowych, Katarzyny Iskry z Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Stanisława Cuskego ze Szkoły Wajdy i Zuzannę Karpińską z Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. 

Młodzi adepci sztuki filmowej pod opieką znakomitych profesorów Beaty Dzianowicz, Pawła Łozińskiego i Edyty Wróblewskiej pokazują Festiwal zupełnie inaczej niż wszystkie relacjonujące to wydarzenie media.

Autorem projektu jest Jerzy Rados, który od dziesięciu lat dokumentuje Festiwal Filmowy w Gdyni. Celem eksperymentu jest nieustanne poszukiwanie nowych form dokumentalnego spojrzenia na festiwalowy mikroświat, pełen znanych postaci, konkursowych zmagań i intrygujących wydarzeń.

Projekcje kolejnych odcinków Kroniki odbywają się w środę 21.09, czwartek 22.09 i piątek 23.09, wieczorem, tuż przed ostatnim pokazem filmu konkursowego w Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz przed wybranymi projekcjami w Gdyńskim Centrum Filmowym. Partnerami „Kroniki 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni” są Miasto Gdynia oraz Narodowy Instytut Audiowizualny.

Zobacz archiwalne kroniki w Wirtualnym Festiwalu – kliknij tutaj.