Kronika 43. FPFF

Kronika 43. FPFF

Już kilkanaście tysięcy wyświetleń ma drugi odcinek Kroniki 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, który zrealizowała studentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Klaudia Kęska. Film powstał pod opieką artystyczną Andrzeja Fidyka. Autor słynnej „Defilady” już wkrótce rozpocznie zajęcia z nowym rocznikiem studentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Czwartkowa premiera Kroniki została entuzjastycznie przyjęta również przez publiczność zgromadzoną na widowni Dużej Sceny Teatru Muzycznego w Gdyni.

Kronika 43. FPFF w Gdyni to trzy krótkie filmy dokumentalne realizowane w trakcie Festiwalu przez studentów szkół filmowych. Pozostałe dwa odcinki były dziełem Jana Kuźnika i Natalii Nylec z Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz Julii Groszek ze Szkoły Wajdy. Ich opiekunami artystycznymi byli Jacek Bławut i Marcin Borchardt. Ostatni, trzeci odcinek Kroniki 43. FPFF widzowie zobaczyli w piątek. 21 września, przed wieczornymi pokazami filmowymi. Autorem projektu jest Jerzy Rados, który od trzynastu lat dokumentuje festiwal w Gdyni.

Wszystkie odcinki Kroniki Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych można już obejrzeć w internecie: na stronie Festiwalu, w serwisach Facebook i YouTube.

Partnerem Kroniki 43. FPFF jest Miasto Gdynia.