„Krótki Film o Legalności” – konkurs na spot

„Krótki Film o Legalności” – konkurs na spot

Fundacja Legalna Kultura we współpracy z Festiwalem Filmowym w Gdyni, ogłaszają kolejną edycję Konkursu na spot promujący korzystanie z legalnych źródeł kultury i przenoszenia do cyfrowej rzeczywistości zasad etycznych, które obowiązują w codziennych relacjach społecznych.

W tym roku mija 20 lat od śmierci jednego z największych polskich reżyserów filmowych – Krzysztofa Kieślowskiego. Ten niezrównany twórca dokumentów i fabuł przez całe swoje życie poszukiwał odpowiedzi na fundamentalne pytania, starając się przekazywać swoim uczniom jak być uczciwym wobec filmu, widza i filmowych bohaterów.

Dziś życiu społecznym bardzo brakuje takich postaw. Ten kryzys wartości odczuwalny jest także w kulturze. W cyfrowej rzeczywistości cały czas rządzi prawo silniejszego, a etyka i otwartość na drugiego człowieka mają charakter deficytowy. Mimo powszechnego dostępu do Internetu cały czas borykamy się w sieci z podstawowymi problemami, takimi jak oszustwa, kradzieże czy mowa nienawiści.

Dlatego też, odwołując się do dziedzictwa Kieślowskiego, na czele z jego filmowym „Dekalogiem”, chcielibyśmy zachęcić Internautów do zmierzenia się z tematem przenoszenia do sieci norm moralnych obowiązujących w świecie rzeczywistym. Spróbujmy pokazać wspólnie, że uczciwość to fundament, na którym należy budować także wirtualną rzeczywistość. Że w sieci Internet, podobnie jak w codziennym życiu, warto być fair wobec innych.

ZAINSPIRUJ SIĘ „DEKALOGIEM” KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO i nakręć:
„KRÓTKI FILM O LEGALNOŚCI”


Wkręć się w temat i nakręć film z przesłaniem! Weź udział w konkursie o Nagrodę Specjalną Legalnej Kultury i zobacz swoje dzieło podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni stając tym samym w jednym szeregu z innymi twórcami. To nie tylko prestiż, ale i głos w walce z piractwem, tak istotny dla artystów, a więc również i dla Ciebie.

Nieważne, czy studiujesz reżyserię, jesteś absolwentem innego kierunku szkoły filmowej, nieważne czy kręcisz filmy telefonem komórkowym, robisz animacje czy posługujesz się starą kamerą 16 mm. Liczy się wyłącznie Twoja kreatywność i chęć podzielenia się nią z innymi.

Masz na to minutę czasu ekranowego. Wbrew pozorom to bardzo dużo. Tyle trwał film braci Lumiere „Wyjście robotników z fabryki”, od którego w 1895 roku zaczęła się historia kina.

Rozstrzygnięcie Konkursu „Krótki Film o Legalności” nastąpi podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, który odbędzie się w dniach 19-24 września 2016 roku.

Nadesłane prace oceniać będzie jury Konkursu Młodego Kina 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, które przyzna następujące nagrody:

• I nagroda: 8 000 zł
• II nagroda: 4 000 zł
• III nagroda: 2 000 zł

Filmy, mające charakter dzieła autorskiego, mogą zgłaszać osoby fizyczne lub prawne, a także zespoły twórców. Prawa autorskie filmów nie mogą być w żaden sposób ograniczone ani naruszać praw autorskich i dóbr osobistych osób trzecich. Wszystkie materiały wykorzystane w filmie – muzyka, filmy, zdjęcia, książki, ilustracje, gry itp. – muszą pochodzić z legalnych źródeł.

Termin zgłaszania filmów upływa 31 sierpnia 2016 roku. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas Gali Młodego Kina w Teatrze Muzycznym w Gdyni 23 września 2016 roku.

W konkursowych filmach można korzystać z logo Legalnej Kultury oraz innych materiałów dostępnych w Biurze Prasowym Fundacji Legalna Kultura.

Szczegółowe założenia merytoryczne konkursu, tryb składania prac, wymogi techniczne zawarte zostały w Regulaminie Konkursu.

Pobierz dokumenty konkursu: