Nabór filmów na 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Zmiany w konkursie krótkich metraży.

Nabór filmów na 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Zmiany w konkursie krótkich metraży.

19 kwietnia 2017 roku rusza nabór filmów do wszystkich konkursów 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Do 31 maja 2017 roku będą przyjmowane zgłoszenia filmów do udziału w Konkursie Głównym oraz w Konkursie Inne Spojrzenie.

Do 15 maja 2017 roku będą przyjmowane zgłoszenia filmów do udziału w Konkursie Filmów Krótkometrażowych.

Do wszystkich konkursów można zgłaszać filmy fabularne wyprodukowane w Polsce w okresie od 1 września 2016 roku do 31 sierpnia 2017 roku. Link do formularza zgłoszeniowego online: KLIKNIJ

Regulamin FPFF dostępny jest na stronie: www.festiwalgdynia.pl.

Konkurs Filmów Krótkometrażowych

Komitet Organizacyjny zdecydował o połączeniu dwóch dotychczasowych konkursów: Konkursu Fabularnych Filmów Krótkometrażowych i Konkursu Młodego Kina. W nowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych będą prezentowane zarówno filmy studenckie, jak i filmy krótkie wyreżyserowane przez absolwentów szkół filmowych i filmowców niezależnych. – Taka formuła konkursu zwiększy prestiż otrzymanych nagród i uprości organizację pokazów oraz kształt Młodej Gali. Filmy te, które, jak doświadczenie pokazuje, przede wszystkim są dziełem młodych twórców, prezentowane będą jak do tej pory na uroczystych seansach w Teatrze Muzycznym. Zaplanujemy także ich powtórki, aby więcej osób miało szansę zapoznać się z nowymi osobowościami polskiej kinematografii – mówi Dyrektor Festiwalu, Leszek Kopeć. Wyboru filmów do Konkursu Filmów Krótkometrażowych (około 25 tytułów) dokona osobny dedykowany mu Zespół Kwalifikacyjny, który następnie przedłoży propozycję tytułów Komitetowi Organizacyjnemu do akceptacji.

42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 18-23 września 2017 roku.