Najlepsze z Gdyni. Przegląd filmów 45. FPFF

Najlepsze z Gdyni. Przegląd filmów 45. FPFF

„Najlepsze z Gdyni” – pod takim hasłem Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza widzów na przegląd filmów nagrodzonych na 45. FPFF. Przegląd trwa od 23 do 29 lipca 2021 roku.

W oczekiwaniu na wrześniowy 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyńskim Centrum Filmowym warto zobaczyć filmy z ubiegłorocznej edycji, która odbyła się w grudniu on-line. „Najlepsze z Gdyni” to wybrane filmy nagrodzone w trzech konkursach.

Konkurs Główny: „Zabij to i wyjedź z tego miasta” w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego – Złote Lwy oraz nagroda indywidualna za dźwięk, „Sweat” Magnusa von Horna – Srebrne Lwy oraz nagrody indywidualne za reżyserię, zdjęcia, montaż, główną rolę kobiecą i drugoplanową rolę kobiecą, „Jak najdalej stąd” Piotra Domalewskiego – nagrody indywidualne za scenariusz, muzykę i debiut aktorski.

Konkurs Filmów Mikrobudżetowych: „Ostatni Komers” Dawida NIckela – nagroda dla najlepszego filmu oraz wyróżnienie za zdjęcia i wyróżnienie aktorskie, „Każdy ma swoje lato” Tomasza Jurkiewicza – wyróżnienie aktorskie.

Konkurs Filmów Krótkometrażowych: „Alicja i żabka” Olgi Bołądź – Nagroda im. Lucjana Bokińca dla Najlepszego Filmu w Konkursie, „Równonoc” Darii Kasperek – Nagroda Specjalna Jury, „Dalej jest dzień” Damiana Kocura– wyróżnienie.

Szczegółowy repertuar i możliwość zakupu biletu on-line na stronie Gdyńskiego Centrum Filmowego: TUTAJ

 

W sierpniu przegląd planowany jest również w następujących kinach studyjnych:

  • Częstochowa, Kino Studyjne OKF „Iluzja”, 6-13 sierpnia
  • Radomsko, Kino „Pasja” Miejskiego Domu Kultury, 6-9 sierpnia
  • Gdańsk, Kino Kameralne Cafe, 6-8 sierpnia