Nespresso Talents. Trwa głosowanie publiczności

Nespresso Talents. Trwa głosowanie publiczności

Do 31 lipca 2020 roku każdy może oddać głos na wybrany film w ramach pierwszej polskiej edycji międzynarodowego konkursu filmowego Nespresso Talents. Jedenaście tytułów polskiej shortlisty wyselekcjonowało Jury w skłądzie: Małgorzata Kożuchowska, Kinga Dębska, Anna Zoll i Łukasz Maciejewski. Głosowanie na nagrodę publiczności trwa na portalu Filmweb.

Głosowanie na nagrodę publiczności to kolejny etap trwającej pierwszej polskiej edycji międzynarodowego konkursu Nespresso Talents 2020. Od 3 do 31 lipca na portalu Filmweb każdy może oddać głos na film z shortlisty obejmującej 11 tytułów: Life in a bottle, #dobrowraca, Gaja, No pain no gain, Every superhero, Spirala dobra, View from my window, Dzięki izolacji, Gift, Płomień nadziei i Seeds. Filmy zostały wybrane w czerwcu podczas emocjonujących obrad przez polskie Jury w składzie: Małgorzata Kożuchowska, Kinga Dębska, Łukasz Maciejewski i Anna Zoll, laureatka Nespresso Talents z 2018 roku.

Konkurs Nespresso Talents pokazuje, że niezmierzona jest liczba utalentowanych ludzi, i wyobraźnia nie ma granic. Najbardziej ujęła mnie w wybranych filmach pomysłowość, pogoda ducha
i szczerość, bijąca z nich prawda. Marzyłoby mi się, żeby któryś z wyłonionych twórców „połknął bakcyla kina” i dalej robił filmy. –
mówi Kinga Dębska.

Każdy głos ma znaczenie, a zagłosować można w bardzo prosty sposób – wystarczy wejść na stronę portalu Filmweb, obejrzeć prezentowane filmy i wybrać najlepszy według siebie tytuł. Twórca zwycięskiego filmu otrzyma nagrodę od Nespresso: ekspress do kawy, spieniacz do mleka oraz zestaw kaw.

Warto dodać, że wszystkie filmy prezentują interpretację tytułu tegorocznej edycji konkursu Virtuous Circles, a także są nagrane w formacie wertykalnym (9:16) i trwają między 2 a 3 minuty. Wśród prezentowanych 11 filmów znajdują się trzy zwycięskie tytuły wybrane przez Jury, które zostaną ogłoszone we wrześniu.

Partnerem tegorocznej edycji konkursu Nespresso Talents jest Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Konkurs wsparły także Szkoły Filmowe: Warszawska Szkoła Filmowa; Szkoła Filmowa Wajdy; Wrocławska Szkoła Filmowa Mastershot; Łódzka Szkoła Filmowa; Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego; Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza; Gdyńska Szkoła Filmowa; Akademia Filmowa AMA.

Poprzez pracę z filmowcami Nespresso kontynuuje zobowiązanie, aby poruszać tematy ważne społecznie i dokonywać zmian na lepsze. Warto też dodać, że w tym roku każdy film, który został przesłany na konkurs doprowadzi do posadzenia przez Nespresso w partnerstwie z PUR Projet dziesięciu drzew.

Więcej informacji na temat konkursu Nespresso Talents znajduje się na stronie: https://www.nespresso.com/talents/pl/pl/contest