Oficjalny spot 41. Fesitwalu Filmowego w Gdyni

Oficjalny spot 41. Fesitwalu Filmowego w Gdyni

Strumień światła przecinający granatowy mrok, to główny motyw tegorocznego plakatu 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Ten element, odczytywany oczywiście jako światło festiwalowego projektora, stał się inspiracją powstania spotu promującego tegoroczny festiwal.

– To mocne, jasne, silne światło powinno być zbudowane (co pamiętamy z lekcji fizyki, a podpowiada nam to także plakat) z pełnego spektrum wielu barw, czyli tematów i form jakie przybiera Polskie Kino. I tak to sobie właśnie wyobraziliśmy tworząc różnobarwne, niezależne, przybywające z wielu kierunków smugi pojedynczych kolorowych świateł dopełniających się wzajemnie i zasilających latarniane źródło festiwalowej nadmorskiej projekcji. – mówi Robert Turło, opiekun artystyczny i współtwórca koncepcji spotu.

W opracowaniu koncepcji tegorocznego spotu wzięli udział świeżo upieczeni absolwenci i studenci gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wszyscy związani i oddani tutejszej nowej Pracowni Animacji i Działań Wizualizacyjnych na wydziale Grafiki. Pracowali pod okiem doświadczonego animatora, reżysera wielokrotnie nagradzanych filmów animowanych i wideoklipów – Roberta Turło.

Muzykę do spotu skomponował Marek Kuczyński – twórca muzyki filmowej, koncertowej i teatralnej, m.in. laureat Złotych Lwów za najlepszą muzykę filmową. – Polskie kino to poważna sprawa – chciałem pokazać kreatywność i moc rodzimych twórców filmowych, stąd nowoczesna i dynamiczna muzyka osadzona na klasycznych wzorcach. – mówi kompozytor.

W spocie słyszymy charakterystyczny głos wybitnej aktorki pochodzącej z Trójmiasta – Doroty Kolak.

Grupa koncepcyjna:
Małgorzata Miklaszewska
Katarzyna Turowska
Maja Tybel
Patrycja Pawłowska
Agnieszka Rutkowska
Maurycy Dolina-Niżyński
Mateusz Kozłowski

Grupa realizacyjna:
Małgorzata Miklaszewska
Katarzyna Turowska
Maja Tybel
Maurycy Dolina-Niżyński

Opieka: 
Robert Turło

Muzyka: 
Marek Kuczyński

Lektor: 
Dorota Kolak