Plakat 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Plakat 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Z przyjemnością prezentujemy oficjalny plakat tegorocznej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Autorką plakatu jest artystka młodego pokolenia, Ewelina Gąska – ilustratorka i projektantka graficzna.  

Ewelina Gąska jest absolwentką Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom uzyskała w 2009 roku w pracowni grafiki warsztatowej prof. Włodzimierza Kotkowskiego. Specjalizuje się w dziedzinie ilustracji i identyfikacji wizualnej.

Na swoim koncie ma liczne wygrane konkursy graficzne, m.in. srebro i nominację w konkursie Klubu Twórców Reklamy KTR. Sama bywa również jurorką w konkursach graficznych, m.in.: 20. edycji konkursu Galerii Plakatu AMS „Zwierzę też człowiek”, Young Creatives Cannes 2020, w którym oceniała prace w kategorii Design, KTR 2020 w kategorii „Ilustracja”.

Prowadziła zajęcia z grafiki wektorowej w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Komputerowej. W 2018 roku była prelegentką na konferencji GrafConf 2018, podczas której opowiadała o tworzeniu kreatywnych identyfikacji wizualnych.

Jej prace można oglądać w polskich i zagranicznych magazynach o designie m.in.: BranD International Design Magazine, Form Magazine, IdN Magazine.

 

 

46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w terminie 20-25 września 2021 roku w Gdyni.