Pokaz filmu „Znam kogoś kto cię szuka” z Andrzejem Chyrą na 40. FFG!

Pokaz filmu „Znam kogoś kto cię szuka” z Andrzejem Chyrą na 40. FFG!

Debiutancki film polsko-francuskiej reżyserki Julii Kowalski z Andrzejem Chyrą w jednej z głównych ról miał swoją światową premierę podczas tegorocznego festiwalu w Cannes. Już w czwartek będzie można zobaczyć ten film na jedynym pokazie podczas 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. 17 września godz. 15:30 Multikino, sala 3.

Nie ma tu staroświeckiego romantyzmu, jest natomiast surowa obserwacja okresu dorastania, nakreślona z rzadko spotykaną precyzją. W tym filmie o nastoletnich outsiderach, na naszych oczach rodzi się nowa figura współczesnego kina: dziewczyna przestaje być pożądana – zaczyna pożądać. Reżyserka precyzyjnie realizuje swoją ambitną wizję. Wyraziście zagrani bohaterowie i ich doświadczenia opowiadają bajkę, w której magia jest w ciele, a uwodzenie działa jak zaklęcie.

Idir Serghine i Pascal Tessaud, ACID, Cannes

Entuzjastycznie wręcz przyjęli go również dziennikarze akredytowani na 15. Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

„Znam kogoś, kto cię szuka” to obraz dorastania z dziewczyńskiej perspektywy: szczery, nostalgiczny i trochę boli. Ten film jest o tym, przez co każdy z nas przeszedł. A oglądanie go jest jak czytanie nastoletniego pamiętnika razem z tymi wstydliwymi wpisami.

Halina Jasonek, Onet

Już jutro będzie można zobaczyć ten film na jedynym pokazie podczas 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. 17 września godz. 15:30 Multikino, sala 3. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserką Julią Kowalski i producentką Marią Blicharską na które serdecznie zapraszamy.

Niedługo po Gdyni film będzie miał swoją azjatycką premierę na 20. Festiwalu Filmowym w Busan, gdzie zostanie pokazany w prestiżowej sekcji Flash Forward.

„Znam kogoś, kto Cię szuka” w polskich kinach od 27 listopada w dystrybucji Alter Ego Pictures

Opis filmu: Rose, wychowująca się bez matki nastolatka z francuskiej prowincji, przeczuwa, że na bunt i złość będzie mogła sobie pozwolić jedynie teraz. Miota się pomiędzy skrajnymi emocjami i walczy z własną niewinnością. Polskie korzenie ojca nie mają z tym nic wspólnego. Dzieciństwo bezpowrotnie odeszło, a nastoletnie ciało przestało służyć zabawie – teraz jest kolejnym źródłem szaleństwa i towarem na rówieśniczym rynku ciał, służących do komunikacji między płciami. Rose, znajduje inny sposób na zbudowanie relacji z chłopakiem. Wykorzystuje sytuację – zatrudniony przez ojca Polak (Andrzej Chyra) ma tu syna, którego w przeszłości porzucił i z którym chce odnowić rodzinne więzi. Początkowo z nudy, z tęsknoty za intensywnymi wrażeniami, dziewczyna wchodzi w sam środek uczuciowej układanki między ojcem i synem. Jest katalizatorem, świadkiem, w końcu uczestniczką zdarzeń. Odkrywa, że to ludzkie słabości, a nie atuty są kluczem do porozumienia ze światem.