Premiera „Kropli Zorzy Polarnej” otwiera przegląd Gdynia Dzieciom

Premiera „Kropli Zorzy Polarnej” otwiera przegląd Gdynia Dzieciom

19 września 2016 roku z samego rana, o godz. 9.00, ruszy sekcja dziecięca 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Z tej okazji zapraszamy dziennikarzy na przedpremierowy pokaz „Kropli Zorzy Polarnej” w reżyserii Wiesława Zięby, pełnometrażowego (73 min.) polskiego filmu animowanego, który powstał w Studiu Daniel Produkcja Filmowa. Widzowie 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni obejrzą film jako pierwsi – produkcja tego ambitnego przedsięwzięcia zakończyła się w sierpniu!

Projekcja inaugurująca przegląd Gdynia Dzieciom odbędzie się w Sali Goplana w Gdyńskim Centrum Filmowym, a od wtorku 20 września przegląd przeniesie się tradycyjnie do kina Helios.

Nowy film Wiesława Zięby, cenionego reżysera animacji (m.in. „Tajemnice Wiklinowej Zatoki”, „Dawid i Sandy”, „Magiczna gwiazda”, „Wielka wędrówka”) opowiada o przyjaźni dziewięcioletniego Jędrka i baśniowego olbrzyma Waligóry. Akcja toczy się wokół poszukiwań Kropli Zorzy Polarnej, jednego z kamieni filozoficznych.

Michał Oleszczyk, Dyrektor Artystyczny Festiwalu: Fakt, że tegoroczną Gdynię Dzieciom będę mógł otworzyć wraz z panem Wiesławem Ziębą, ma dla mnie szczególne znaczenie, bo jego film „Dawid i Sandy” był jednym z ulubionych filmów mojego własnego dzieciństwa. Nigdy nie zapomnę seansu tego filmu w wakacje w mrzeżyńskim kinie Jantar – to jedno z moich największych filmowych przeżyć. Mam nadzieję, że za kilkanaście lat obecni widzowie Gdyni Dzieciom z podobnym przejęciem będą wspominać nasz seans „Kropli Zorzy Polarnej”.
Przed projekcją odbędzie się uroczysta inauguracja przeglądu z udziałem reżyserów filmów prezentowanych w sekcji Gdynia Dzieciom

Gdynia Dzieciom już po raz trzynasty zaprasza najmłodszych widzów Festiwalu Filmowego w Gdyni na specjalnie dla nich przygotowane seanse i towarzyszące im atrakcje. W tym roku wydarzenie będzie miało szczególny charakter, w związku z obchodami 50-lecia Stowarzyszenia Filmowców Polskich – głównego organizatora Gdyni Dzieciom. Z okazji jubileuszu postanowiono zaoferować młodym widzom wyjątkowy repertuar, złożony z największych dokonań polskiego kina dla dzieci i młodzieży

Gdynia Dzieciom jest organizowana przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich przy współpracy Pomorskiej Fundacji Filmowej i przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Projekcje (z wyjątkiem seansu otwarcia) odbywają się w kinie Helios.