Producent kreatywny w poszukiwaniu tematów i autorów

Dzisiaj, 26 maja 2010 r. w Hotelu Gdynia odbyła się konferencja prezentująca 3. edycję Script Forum, które przebiegać będzie pod hasłem – „Producent kreatywny w poszukiwaniu tematów i autorów”.

Podobnie jak w ubiegłym roku poszczególne dni będą skupiać różnorodne wykłady, seminaria i dyskusje oscylujące wokół głównego tematu. Poza tym scenarzyści będą mieli szansę wziąć udział w jednym z kilku oferowanych szkoleń skoncentrowanych na rozwoju projektów, w tym w unikatowych warsztatach dla autorów seriali telewizyjnych czy stand-up comedy.

Jeden z projektów Forum to „Giełda scenariuszy i adaptacji”, przegląd gotowych lub powstających scenariuszy a także współczesnych polskich powieści pod kątem produkcji, miejsce spotkania pomysłodawców i producentów poszukujących materiału na film.

Pod szyldem Script Forum wydawana jest unikatowa publikacja: Katalog Scenarzystów Polskich. To pierwsza próba stworzenia rejestru scenarzystów, zawierająca dane kontaktowe i opisy projektów, dostępna w formie drukowanej i internetowej.

Gościem specjalnym w tym roku jest Linda Seger- światowej sławy script konsultant, autorka poczytnych podręczników, na czele z „Making Good Script Great”, którego polskiej edycji niecierpliwie oczekujemy.

Finałem całego festiwalu będzie III Forum Scenarzystów Polskich – spotkanie zawodowych scenarzystów różnych pokoleń, organizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich. Jego celem jest nie tylko stworzenie miejsca dla dyskusji, ale także wspólnego szukania rozwiązań problemów najbardziej dotykających scenarzystów w Polsce.  Joanna Kos Krauze, scenarzystka i przewodnicząca Koła Scenarzystów zwróciła uwagę na to, że upór w podejmowaniu dyskusji na temat standardów scenariopisarstwa w Polsce i na świecie zaowocował zapisem w nowych programach operacyjnych PISF, kładący nacisk na development literacki.

Podczas tegorocznej edycji poznamy także finalistów „Konkursu na nowelę filmową” ogłoszonego przez Studio Munka, na który wpłynęła rekordowa ilość- aż 900 zgłoszeń!
Script Forum odbywać się będzie ponownie w salach wykładowych dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej przy Krakowskim Przedmieściu.
Więcej informacji, katalogi poprzednich edycji oraz materiały audiowizualne dostępne na stronie www.latofilmow.pl.