Psychologia Osiągnięć dla świata filmu

Został stworzony przez czwórkę absolwentów psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej: Aleksandrę Pogorzelską, Aleksandrę Zienowicz, Ewę Serwotkę i Kamila Radomskiego. Obecnie pracują w różnych dziedzinach osiągnięć (w sporcie, w biznesie). Połączeni zostali dzięki studiom podyplomowym Psychologia Sportu Pozytywnego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie.

Zespół psychologów na temat projektu: „podstawą naszych działań jest założenie, że funkcjonowanie w sztuce filmowej asocjuje się z funkcjonowaniem w sporcie. Odnajdujemy analogię związaną z drużyną, pracą pod presją w obliczu ekspozycji społecznej.”

Pierwszą pilotażową edycję projektu zrealizowano w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera wśród studentów III roku wydziału aktorstwa. Projekt spotkał się z pozytywną opinią zarówno wśród studentów i kadry naukowej.

Dzięki wstępnym wywiadom z filmowcami (reżyserami, aktorami, operatorami, producentami i scenarzystami, kostiumologami) zebranym i opracowanym przez zespół psychologów, otrzymano cenne informacje dotyczące potrzeb wskazujących na konieczność wykonania zadania publicznego. Dodatkowo na podstawie wywiadów oraz ankiet przeprowadzonych wśród studentów przygotowano plan zajęć w formie wykładowo-warsztatowej z zakresu psychologii osiągnięć mających na celu podwyższenie ich umiejętności radzenia sobie z sytuacjami trudnymi, a także podwyższającymi ich wykonawstwo sceniczne.

Podczas 37. Gdynia Film Festival po raz pierwszy zostaną przedstawione efekty pracy oraz dalsze plany rozwoju projektu. Spotkanie odbędzie się w Gdyni dnia 9 maja o godz. 13.30 w sali kinowej 4, Multikino Gdynia. Zaplanowano, także, nieodpłatne warsztaty umiejętności psychologicznych z autorami projektu 10 maja o godzinie 12:00  w sali kinowej 4.