Ruszyła rekrutacja wolontariuszy na Festiwal

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy na Festiwal
 POMORSKA FUNDACJA FILMOWA W GDYNI
ORGANIZATOR
38. GDYNIA – FESTIWAL FILMOWY
POSZUKUJE
WOLONTARIUSZY

Poszukujemy osób do pracy przy Festiwalu i pomocy w jego organizacji.
Prowadzimy nabór do następujących działów:

  • •    OPIEKA NAD GOŚĆMI KRAJOWYMI
  • •    OPIEKA NAD GOŚĆMI ZAGRANICZNYMI
  • •    BIURO PRASOWE
  • •    GAZETA FESTIWALOWA

Gdynia – Festiwal Filmowy to ponad 120 filmów, ponad 20 imprez towarzyszących w kilku obiektach festiwalowych, niemal  50 000 widzów i ogromna ilość ciekawych wyzwań! Nie musisz interesować się filmem – na festiwalu potrzebujemy pasjonatów wszelkich dziedzin. Z pewnością wykorzystamy Twoje mocne strony!

OPIEKA NAD GOŚĆMI KRAJOWYMI
Praca w tym dziale to jedno z najprzyjemniejszych, ale też najbardziej wymagających zadań na Festiwalu. Obsługa ekip filmowych, opieka nad największymi twórcami polskich filmów oraz szeroko pojęte wsparcie zespołu w bieżących zadaniach i obsługa widza, a także aktywna współpraca z innymi działami to tylko niektóre z wyzwań, jakie co roku stają przed wolontariuszami Biura Gości Krajowych.

OPIEKA NAD GOŚĆMI ZAGRANICZNYMI
Wolontariat w Biurze Gości Zagranicznych obejmuje takie zadania jak: opieka nad grupą gości z zagranicy, organizacja ich czasu oraz pomoc w bieżących problemach, prowadzenie spraw administracyjno-organizacyjnych oraz kontakt z gośćmi w kwestii ich pobytu na Festiwalu, zakwaterowania czy transportu. Wolontariusze aktywnie współpracują z zespołem Działu Współpracy z Zagranicą i z pozostałymi działami Festiwalu.

BIURO PRASOWE

Wolontariusz Biura Prasowego nie tylko stanowi wsparcie dla dziennikarzy, ale sam ma okazję poznać tajniki pracy reportera. Oprócz dystrybucji materiałów prasowych oraz pomocy przy prelekcjach, konferencjach itp., wolontariusz samodzielnie opisuje najważniejsze wydarzenia festiwalowe. To prawdziwa szkoła reporterska, w której można podszlifować swój dziennikarski warsztat!

GAZETA FESTIWALOWA
Wolontariat w Gazecie Festiwalowej obejmuje pisanie relacji ze spotkań i wydarzeń festiwalowych oraz przeprowadzanie wywiadów z uczestnikami oraz  gośćmi festiwalu. Oprócz tego wolontariusze tego działu zajmują się drukowaniem oraz kolportażem Gazety Festiwalowej

Jeśli jesteś osobą:
•    dyspozycyjną,
•    obowiązkową,
•    zaradną,
•    komunikatywną,
•    potrafisz pracować w zespole,

wypełnij formularz zgłoszeniowy i prześlij go do Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni:
 faksem (+48 58 621 15 78); e-mailem (wolontariat@festiwalgdynia.pl) lub pocztą (81-553 Gdynia; ul. Wrocławska 93) do dnia 30.06.2013.

Wolontariat podczas Gdynia – Festiwal Filmowy to zajęcie dla wszystkich osób lubiących niecodzienne wyzwania, którym niestraszna jest praca w kilku obiektach festiwalowych w nienormowanych godzinach – czasem do późnych godzin wieczornych. W zamian za zaangażowanie podczas trwania imprezy oraz na obowiązkowych spotkaniach przed festiwalem.

Festiwal zapewni Ci wiele niezapomnianych przeżyć i cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości!

Oprócz możliwości zdobycia nowych doświadczeń, poznania mnóstwa interesujących ludzi, przeżycia ciekawej przygody i poznania „od kuchni” największego festiwalu filmowego w Polsce, naszym wolontariuszom oferujemy:
– bilety na projekcje w czasie trwania festiwalu,
– gadżety festiwalowe,
– referencje i zaświadczenia o wolontariacie wraz z opinią przełożonego.

Zastrzegamy, że odpowiemy jedynie na wybrane zgłoszenia.

formularz zgłoszeniowy WOLONTARIAT 38.GFF
ANKIETA – WOLONTARIAT