Sobota na 44. FPFF

Sobota na 44. FPFF

To już ostatni dzień 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Podczas wieczornej gali w sobotę, 21 września 2019 roku, dowiemy się, kto zdobył Złote i Srebrne Lwy.

Wcześniej, od samego rana do późnego popołudnia, można jeszcze zobaczyć wszystkie filmy z Konkursu Głównego 44. FPFF oraz kilka tytułów z pozakonkursowej Panoramy Kina Polskiego. Seanse trwają w kinie Helios, w Gdyńskim Centrum Filmowym, na scenach Nowej i Kameralnej Teatru Muzycznego oraz w innych obiektach festiwalowych.

Forum Stowarzyszenia Filmowców Polskich

W samo południe, w sobotę, rozpocznie się Forum Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Bezpośrednio po zakończeniu Forum, około godziny 14.00, SFP zaprasza dziennikarzy na briefing prasowy w Hotelu Mercure Gdynia Centrum.

Czerwony Dywan i Gala Zamknięcia

Na ten moment czekają łowcy autografów w Gdyni. Już przed godziną 18.00 w sobotę na Czerwonym Dywanie, który wiedzie z Hotelu Mercure Gdynia Centrum aż do głównego wejścia do Teatru Muzycznego, pojawią się gwiazdy, twórcy i producenci konkursowych filmów. Punktualnie o godzinie 19.00 na Dużej Scenie rozpocznie się Gala Zamknięcia 44. FPFF.

Podczas uroczystości przyznane zostaną najważniejsze laury FPFF – Złote i Srebrne Lwy – a także szereg nagród indywidualnych. O tym, do kogo trafią, decydują Jurorzy: Maciej Wojtyszko (Przewodniczący Jury), Ewa Braun, Bożena Dykiel, Piotr Dzięcioł, Paweł Laskowski, Ilona Łepkowska, Maria Sadowska, Nikodem Wołk-Łaniewski, Jerzy Zieliński

Na Galę obowiązują zaproszenia. Uroczystość będzie transmitować na żywo TVP Kultura.

Galę można również oglądać w internecie. Załączamy link do transmisji internetowej: TUTAJ

Link będzie aktywny w sobotę od godziny 19.00.

Ważne dla mediów

Fotoreporterów, którzy są zainteresowani robieniem zdjęć podczas uroczystości Czerwonego Dywanu oraz na Gali Zamknięcia Festiwalu, prosimy o zgłoszenie tego faktu osobiście w Biurze Prasowym bądź przesłanie wiadomości na adres: biuroprasowe@festiwalgdynia.pl.

Jak co roku, pierwszeństwo wejścia na Galę z aparatami fotograficznymi (miejsca stojące w wyznaczonej strefie amfiteatru) mają współorganizatorzy oraz patroni i partnerzy medialni.

W czasie Gali Zamknięcia Festiwalu, której producentem jest Telewizja Polska, na widowni Dużej Sceny Teatru Muzycznego nie można przebywać z kamerami. Obowiązuje strój wieczorowy.

Transmisja na Scenie Nowej

Z myślą o dziennikarzach, którzy chcą śledzić Galę Zamknięcia Festiwalu, zaplanowaliśmy transmisję tego wydarzenia na Scenie Nowej Teatru Muzycznego. Tam, w mniej formalnej atmosferze, będzie można na bieżąco relacjonować przebieg uroczystości, pracując przy laptopach czy wykonując niezbędne telefony do swoich redakcji.

Plener filmowy

Ostatni dzień festiwalowych pokazów na Placu Grunwaldzkim wypełni Kino Młodych. Pokażemy filmy: „Dzień jak co dzień” w reżyserii Magdy Strzyżyńskiej – dyplom Gdyńskiej Szkoły Filmowej, „Komunia” Anny Zameckiej – współproducent: Szkoła Wajdy, laureat Europejskiej Nagrody Filmowej 2017, „Zwykłe losy Zofii” Dominiki Gnatek – Nagroda im. Lucjana Bokińca dla najlepszego filmu w Konkursie Filmów Krótkometrażowych 43. FPFF. Zaprasza Telewizja Kino Polska.

Więcej informacji o programie filmowym i wydarzeniach towarzyszących można znaleźć na www.festiwalgdynia.pl.