„Solid Gold” wraca do Konkursu Głównego 44. FPFF

„Solid Gold” wraca do Konkursu Głównego 44. FPFF

Informujemy, że na wniosek Akson Studio, producenta „Solid Gold” w reżyserii Jacka Bromskiego, film zostaje przywrócony do Konkursu Głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

– W piśmie, jakie otrzymaliśmy w piątek po południu, Michał Kwieciński, Prezes Zarządu Akson Studio potwierdził, że Telewizja Polska odstąpiła z powodów formalnych od umowy koprodukcyjnej filmu „Solid Gold”. W związku z tym producent poprosił o przywrócenie filmu do Konkurs Głównego 44. FPFF, na co zgodziło się Jury pod przewodnictwem Macieja Wojtyszki – mówi Leszek Kopeć, Dyrektor 44. FPFF.

Zamieszanie wokół „Solid Gold” i wcześniejsze odwołanie wszystkich zaplanowanych festiwalowych pokazów filmu wynika z konfliktu między producentem i dotychczasowym koproducentem filmu.
Ich porozumienie, osiągnięte dopiero w przeddzień zakończenia Festiwalu, spowodowało, że organizacja takiej samej liczby pokazów „Solid Gold”, jak w przypadku wszystkich pozostałych filmów konkursowych, jest niestety niemożliwa.

Pierwszy pokaz „Solid Gold” odbędzie się o godzinie 19.00 na Dużej Scenie Teatru Muzycznego. Będzie to jednocześnie pokaz prasowy, na który zaproszeni są akredytowani dziennikarze. Tuż po seansie, około godziny 21.30, w sali spotkań z twórcami w Teatrze Muzycznym odbędzie się głosowanie na Nagrodę Dziennikarzy, a następie konferencja prasowa.

Kolejne pokazy:

Piątek, 20 września
22.30 Scena Nowa Teatru Muzycznego

23.20 Scena Kameralna Teatru Muzycznego

Sobota, 21 września
11.00 Teatr Miejski

16.30 Teatr Miejski
17.15 Sala 5 w Kinie Helios

Miejsca na seanse są dostępne tylko dla posiadaczy akredytacji i karnetów.