1 na 1

08 - 12 grudnia | 11:00 - 13:00
1 na 1

W ramach 45. FPFF młodzi filmowcy i filmowczynie będą mieli okazję porozmawiać z doświadczonymi producentami, którzy w ramach krótkich spotkań odpowiedzą na ich pytania i wskażą możliwe kierunki działań na ścieżce kariery filmowej. Spotkania odbędą się w formule dwudziestominutowych wideokonferencji. Każdego dnia jeden z mentorów w ciągu dwóch godzin będzie mógł odbyć pięć tego typu spotkań. Zaprosiliśmy Ewę Puszczyńską, Katarzynę Malinowską, Leszka Bodzaka, Jana Kwiecińskiego i Mariusza Włodarskiego. Aby wziąć w nich udział, twórcy i twórczynie będą musieli zarejestrować się poprzez formularz.

Poniedziałek, 8 grudnia: Jan Kwieciński
Producent AKSON STUDIO. Absolwent London Film School. Uczestnik Sundance Directors & Screenwriters Lab, Berlinale Talents oraz EAVE Producers Workshop. Laureat Nagrody za Najlepszy Debiut Producencki za „Atak paniki”. Producent m.in. filmów “Jak najdalej stąd” i “W lesie dziś nie zaśnie nikt”.


Wtorek, 9 grudnia: Leszek Bodzak

Producent filmów fabularnych i dokumentalnych, założyciel AURUM FILM, główny producent kreatywny wszystkich produkcji studia. Laureat nagrody za Najlepszy Debiut Producencki za film fabularny „Carte Blanche”, przyznanej festiwalu OFF CAMERA oraz Złotych Lwów na 41. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i nagrody PISF dla najlepszego producenta na Warszawskim Festiwalu Filmowym za film fabularny „Ostatnia Rodzina” w reż. Jana P. Matuszyńskiego. Producent m.in. filmów “Żeby nie było śladów” i “Boże Ciało” oraz serialu “Król”.


Środa, 10 grudnia: Mariusz Włodarski

W 2005 roku ukończył Wydział Studiów Międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim pisząc pracę magisterską o zastosowaniu elementów marketingu w dystrybucji kinowej w Polsce. Następnie ukończył studia podyplomowe na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej w PWSFTViT w Łodzi. w 2010 roku wraz czwórką przyjaciół założył własną firmę produkcyjną – Lava Films – specjalizującą się w koprodukcjach międzynarodowych. Producent m.in. filmów “Śniegu już nigdy nie będzie”, “Smak Pho” czy “Sweat”.

Czwartek, 11 grudnia: Ewa Puszczyńska
Prowadzi studio Extreme Emotions. Specjalizuje się w koprodukcjach międzynarodowych. Pracowała przy „Masz na imię Justine” Franco de Peñy, „Lekcjach pana Kuki”. Dariusza Gajewskiego, „Zero” Pawła Borowskiego, „Kongresie” Ariego Folmana. Wyprodukowała „Idę” Pawła Pawlikowskiego, pierwszy polski film, który oprócz Europejskiej Nagrody Filmowej, nagrody BAFTA i kilkudziesięciu nagród na polskich i światowych festiwalach dostał Oscara za film nieanglojęzyczny. Producentka m.in. fimów “Zabij to i wyjedź z tego miasta” i “Zimna Wojna”.

Piątek, 12 grudnia: Katarzyna Malinowska
Ukończyła Wiedzę o Kulturze na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1999 pracowała jako dziennikarka i redaktorka w magazynach kulturalnych i lifestylowych, teatrze i telewizji. Przez 10 lat piastowała stanowisko kierowniczki Redakcji Filmowej TVP Kultura, będąc odpowiedzialną za strategię filmową stacji. Pracuje jako konsultantka scenariuszowa i producentka developmentu oraz ekspertka branży filmowej i selekcjonerka (Mazowiecki Fundusz Filmowy, stypendia artystyczne Biura Kultury m.st Warszawy, międzynarodowy program szkoleniowy DokIncubator). Jest dyrektorką artystyczną Festiwalu Script Fiesta i kierowniczką programów dla młodych twórców w Studiu Munka.