DZIENNIK. JESZCZE JEDNO ZDANIE. Tadeusz Sobolewski

18 września | 18:00 - 19:00
DZIENNIK. JESZCZE JEDNO ZDANIE. Tadeusz Sobolewski

AKTUALIZACJA: Z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od Festiwalu spotkanie z Tadeuszem Sobolewskim jest ODWOŁANE. Przepraszamy.

W tworzonych na gorąco i naszkicowanych z empatią notatkach znany dziennikarz i krytyk filmowy celnie chwyta istotę otaczającej go rzeczywistości. Stara się nie tylko ją zrozumieć, lecz także – na ile to możliwe – wyciągnąć z niej inspiracje. Zapiski Tadeusza Sobolewskiego są pełne odniesień i komentarzy do świata filmu i literatury, a także zawierają niezwykle dziś aktualne (kto wie, czy nie bardziej niż wówczas?) refleksje na temat polskiej historii i polityki.

Sobolewski nie skąpi ostrych ocen i nie kryje rozczarowania niektórymi aspektami atmosfery tamtych lat, by za chwilę spojrzeć na życie z dystansu i po obejrzeniu dobrego filmu, zjedzeniu pierwszej prawdziwej włoskiej pizzy czy zabawie z córeczką Celą cieszyć się jak dziecko. Ogromna chęć przeżywania, zobaczenia i przeczytania „wszystkiego”, niezwykła wrażliwość w ocenach oraz aktywna twórczość Tadeusza Sobolewskiego wzbudzają podziw. Ale Dziennik. Jeszcze jedno zdanie to nie tylko zapis intelektualnych wędrówek, lecz także poruszająca relacja człowieka poszukującego własnego miejsca w świecie. Człowieka w najtrudniejszym, ale też najpiękniejszym momencie życia.