Zmiany w organizacji ruchu podczas 43. FPFF

Zmiany w organizacji ruchu podczas 43. FPFF

W związku z przebiegiem 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych podajemy komunikat o zmianach w ruchu, jakie będą obowiązywać w centrum festiwalowym, czyli w najbliższych okolicach Teatru Muzycznego w Gdyni i Gdyńskiego Centrum Filmowego. Przepraszamy za wszelkie związane z nimi niedogodności. Mieszkańców Gdyni, Trójmiasta oraz turystów zachęcamy do udziału w festiwalowych pokazach filmowych, plenerze na Placu Grunwaldzkim, wystawach oraz licznych wydarzeniach towarzyszących.


Zarząd Dróg i Zieleni informuje, że w związku z organizowanym przez Gdynię oraz Pomorską Fundację Filmową w Gdyni 43. Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni przewidywane są następujące zmiany w organizacji ruchu:

 

  • od 15 września do 23 września całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów będzie ulica Danuty Baduszkowej; w tym czasie dla dwukierunkowego ruchu zostanie udostępniony dotychczas jednokierunkowy odcinek ulic Armii Krajowej i Zawiszy Czarnego między parkingiem a Teatrem Muzycznym;
  • w poniedziałek, 17 września, w godz. 21.00-21.30 z okazji Gali Otwarcia Festiwalu nastąpi wstrzymanie ruchu na ul. Armii Krajowej (na odcinku pomiędzy Świętojańską a Zawiszy Czarnego);
  • w sobotę, 22 września w godz. 13.00-20.00 w związku z uroczystą Galą Zamknięcia Festiwalu zostaną wyłączone z ruchu następujące ulice: Armii Krajowej na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Zawiszy Czarnego (z zachowaniem obsługi komunikacyjnej ul. Józefa Wybickiego i Placu Grunwaldzkiego), Zawiszy Czarnego, Karola Olgierda Borchardta; ponowne chwilowe wstrzymanie ruchu na ul. Armii Krajowej (odcinek pomiędzy Świętojańską a Zawiszy Czarnego) zaplanowane zostało około godz. 21.30-22.00.

Wszystkich kierowców prosimy o dostosowanie swoich planów do zmienionej organizacji ruchu oraz podporządkowanie się poleceniom wydawanym przez funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej.