Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
Krzysztof Rak

Krzysztof Rak

scenarzysta, producent. Członek Polskiej Akademii Filmowej. Ur. 1972 r. w Warszawie. Ukończył Wydział Wiedzy o Teatrze w PWST im. A. Zelwerowicza. Pierwszy redaktor naczelny miesięcznika teatralnego "Foyer" (2005), pierwszy Szef Produkcji Filmów Dokumentalnych w HBO Polska (2005-2008), współautor koncepcji pasma filmów dokumentalnych "Bez cenzury" na antenie HBO. Odpowiedzialny za produkcję, zakupy i promocję pasma. Producent kilkunastu pełnometrażowych dokumentów, nagradzanych na festiwalach w Polsce i za granicą.

Współautor scenariusza debiutu Michała Rogalskiego "Ostatnia akcja" (Nagroda Publiczności w Koszalinie 2009, Nagroda Publiczności i Srebrny Granat w Lubomierzu 2010).

Autor scenariusza "Bogowie", który znalazł się w finale konkursu Script-Pro w 2013. Film "Bogowie" w reżyserii Łukasza Palkowskiego zdobył kilka nagród na festiwalu w Gdyni 2014, m.in. za scenariusz. Krzysztof Rak odebrał też za scenariusz "Bogów" Polską Nagrodę Filmową Orzeł 2014.

Współproducent "Big Love" Barbary Białowąs i krótkometrażowego "Mazurka" Julii Kolberger.

Juror konkursu scenariuszowego Hartley-Merrill 2003, 2006 i 2008. Juror konkursu głównego 6. Planet Doc Review 2009.