Świteź

reż.

Kamil Polak

NULL,

Film Świteź jest adaptacją romantycznej ballady Adama Mickiewicza pod tym samym tytułem. Opowiada historię tajemniczego jeziora, na dnie którego leży zaklęte średniowieczne miasto. Świteź to apokaliptyczna opowieść o zniszczeniu, cudach, odwiecznej walce dobra ze złem, wierze i nadziei.

Akcja filmu rozgrywa się w dwóch planach czasowych – w epoce współczesnej Mickiewiczowi i w średniowieczu, kiedy według legendy, miasto Świteź zostało zatopione.

Film przenosi elementy malarstwa olejnego i temperowego w trójwymiarową przestrzeń, łącząc środki wyrazu klasycznej animacji z efektami i animacją komputerową, a wszystko to podporządkowane, skomponowanej specjalnie na potrzeby filmu, muzyce na orkiestrę symfoniczną i chór. Całość tworzy niezwykle ekspresyjny i unikalny estetycznie efekt. Świteź jest nowoczesnym połączeniem literatury, malarstwa, muzyki i animacji.

Scenariusz i reżyseria: Kamil Polak
Muzyka: Irina Bogdanovich
Produkcja: Human Ark, Polska
Koprodukcja: Se-Ma-For Produkcja Filmowa, Polska; Archangel Film Group, Szwajcaria; Denis Friedman Productions, Francja; National Film Board of Canada; Telewizja Polska SA, Polska; Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera, Polska; Partyflex System, Dania; Kamil Polak
Producenci: Stanisław Dziedzic, Zbigniew Żmudzki, Kamil Polak, Eliza Oczkowska, Zielony Pomidor, Polska
Koproducenci: Luc Toutounghi, Denis Friedman, Paweł Partyka, Marcin Łunkiewicz

Legenda
Konkurs Główny
Konkurs Młodego Kina
Przegląd Polskiego Kina Niezależnego
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP