Laureaci

IX

Wielka Nagroda Festiwalu „Złote Lwy Gdańskie
„Austeria”, reżyseria: Jerzy Kawalerowicz

Nagroda Specjalna Jury
„Gwiezdny pył”, reżyseria: Andrzej Kondratiuk

Nagroda Główna „Srebrne Lwy Gdańskie
„Konopielka”, reżyseria: Witold Leszczyński
„Seksmisja”, reżyseria: Juliusz Machulski


Nagrody Indywidualne „Brązowe Lwy Gdańskie”

debiut reżyserski: Waldemar Dziki – „Kartka z podróży”
rola żeńska: Dorota Stalińska – „Krzyk”
rola męska: Władysław Kowalski – „Kartka z podróży”
film niepełnometrażowy: Jerzy Sztwiertnia – „111 dni letargu”
scenariusz: Aleksander Kuc – „Toccata”
zdjęcia: Wit Dąbal – „Wir „
scenografia: Janusz Sosnowski – „Seksmisja”
muzyka: Zbigniew Raj – „W starym dworku, czyli niepodległość trójkątów”
dźwięk: Jerzy Blaszyński – „Akademia Pana Kleksa”
montaż: Mirosława Garlicka – „Niech cię odleci mara”

Nagrody pozaregulaminowe

Zrzeszenie Okręgowych Przedsiębiorstw Rozpowszechniania Filmów „Polkino” przyznało nagrody Krzysztofowi Gradowskiemu („Akademia Pana Kleksa”) i Juliuszowi Machulskiemu („Seksmisja”)

Polskie Archiwum Jazzu w Łodzi przyznało swoją nagrodę Feliksowi Falkowi za film „Był jazz”

Nagroda dziennikarzy
„Danton”, reżyseria: Andrzej (z przewagą jednego głosu nad filmem „W starym dworku”, reżyseria: Andrzej Kotkowski)

Nagrodę „Gazety Festiwalowej” otrzymał Józef Kłyk, autor Człowieka znikąd, za dotarcie do korzeni kina.

Wielka Nagroda Festiwalu „Złote Lwy Gdańskie
„Austeria”, reżyseria: Jerzy Kawalerowicz

Nagroda Specjalna Jury
„Gwiezdny pył”, reżyseria: Andrzej Kondratiuk

Nagroda Główna „Srebrne Lwy Gdańskie
„Konopielka”, reżyseria: Witold Leszczyński
„Seksmisja”, reżyseria: Juliusz Machulski


Nagrody Indywidualne „Brązowe Lwy Gdańskie”

debiut reżyserski: Waldemar Dziki – „Kartka z podróży”
rola żeńska: Dorota Stalińska – „Krzyk”
rola męska: Władysław Kowalski – „Kartka z podróży”
film niepełnometrażowy: Jerzy Sztwiertnia – „111 dni letargu”
scenariusz: Aleksander Kuc – „Toccata”
zdjęcia: Wit Dąbal – „Wir ”
scenografia: Janusz Sosnowski – „Seksmisja”
muzyka: Zbigniew Raj – „W starym dworku, czyli niepodległość trójkątów”
dźwięk: Jerzy Blaszyński – „Akademia Pana Kleksa”
montaż: Mirosława Garlicka – „Niech cię odleci mara”

Nagrody pozaregulaminowe

Zrzeszenie Okręgowych Przedsiębiorstw Rozpowszechniania Filmów „Polkino” przyznało nagrody Krzysztofowi Gradowskiemu („Akademia Pana Kleksa”) i Juliuszowi Machulskiemu („Seksmisja”)

Polskie Archiwum Jazzu w Łodzi przyznało swoją nagrodę Feliksowi Falkowi za film „Był jazz”

Nagroda dziennikarzy
„Danton”, reżyseria: Andrzej (z przewagą jednego głosu nad filmem „W starym dworku”, reżyseria: Andrzej Kotkowski)

Nagrodę „Gazety Festiwalowej” otrzymał Józef Kłyk, autor Człowieka znikąd, za dotarcie do korzeni kina.