Laureaci

XXVI

Wielka Nagroda „Złote Lwy”
dla najlepszego filmu „Cześć, Tereska”, reżyseria Robert Gliński (producent: Telewizja Polska – Agencja Filmowa)

Nagroda Dodatkowa za poszukiwanie nowych form wyrazu
„Portret podwójny”, reżyseria Mariusz Front

Nagroda Specjalna Jury
„Requiem”, reżyseria Witold Leszczyński

Nagrody indywidualne
reżyseria: Michał Rosa – „Cisza”
scenariusz: Yurek Bogayevicz – „Boże skrawki”
debiut reżyserski: Artur Urbański – „Bellissima”
pierwszoplanowa rola kobieca:
Ewa Kasprzyk – „Bellissima”
Kinga Preis – „Cisza”
pierwszoplanowa rola męska: Krzysztof Pieczyński „Jutro będzie niebo”
drugoplanowa rola męska: Bartosz Obuchowicz – „Stacja”
zdjęcia: Marcin Prokop – „Stacja”
muzyka: Michał Lorenc – „Przedwiośnie”
scenografia: Anna Wunderlich – „Przedwiośnie”
dźwięk: Francois Musy, Mariusz Kuczyński, Joanna Napieralska, Marek Wronko – „Weiser”
montaż: Milenia Fiedler – „Weiser”
kostiumy: Małgorzata Braszka – „Przedwiośnie”

Nagroda Młodzieżowego Jury
„Portret podwójny”, reżyseria: Mariusz Front

Nagrodę dla najlepszego filmu komediowego ufundowana przez Video Studio Gdańsk
„Stacja”, reżyseria: Piotr Wereśniak
„Sezon na leszcza”, reżyseria: Bogusława Linda

Nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich za twórcze przedstawienie współczesności
„Weiser”, reżyseria: Wojciecha Marczewskiego

Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni za debiut aktorski
Magdalena Schejbal – „Głośniej od bomb”

Nagroda ufundowana przez Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
„Bellissima”, reżyseria: Artur Urbański

Nagroda Telewizji Polskiej S.A.
„List”, reżyseria: Denijal Hasanowić

Nagrodę publiczności – Złoty Klakier
„Cześć, Tereska”, reżyseria: Robert Gliński

Nagroda Dziennikarzy
„Cześć, Tereska”, reżyseria: Robert Gliński

Nagroda Feniks Polish Film Promotion organizatora Festiwalu Polskich filmów Fabularnych w Toronto
„Boże skrawki”, reżyseria: Yurek Bogayewicz

Sponsor festiwalu Lukas Bank nagrodził Jerzego Kawalerowicza za wybitne osiągnięcia w kinematografii

Nagroda „Visual Studio Gdańsk” dla najlepszego filmu komediowego

„Sezon na leszcza”, reż. Bogusław Linda, „Stacja”, reż. Piotr Wereśniak

Wielka Nagroda „Złote Lwy”
dla najlepszego filmu „Cześć, Tereska”, reżyseria Robert Gliński (producent: Telewizja Polska – Agencja Filmowa)

Nagroda Dodatkowa za poszukiwanie nowych form wyrazu
„Portret podwójny”, reżyseria Mariusz Front

Nagroda Specjalna Jury
„Requiem”, reżyseria Witold Leszczyński

Nagrody indywidualne
reżyseria: Michał Rosa – „Cisza”
scenariusz: Yurek Bogayevicz – „Boże skrawki”
debiut reżyserski: Artur Urbański – „Bellissima”
pierwszoplanowa rola kobieca:
Ewa Kasprzyk – „Bellissima”
Kinga Preis – „Cisza”
pierwszoplanowa rola męska: Krzysztof Pieczyński „Jutro będzie niebo”
drugoplanowa rola męska: Bartosz Obuchowicz – „Stacja”
zdjęcia: Marcin Prokop – „Stacja”
muzyka: Michał Lorenc – „Przedwiośnie”
scenografia: Anna Wunderlich – „Przedwiośnie”
dźwięk: Francois Musy, Mariusz Kuczyński, Joanna Napieralska, Marek Wronko – „Weiser”
montaż: Milenia Fiedler – „Weiser”
kostiumy: Małgorzata Braszka – „Przedwiośnie”

Nagroda Młodzieżowego Jury
„Portret podwójny”, reżyseria: Mariusz Front

Nagrodę dla najlepszego filmu komediowego ufundowana przez Video Studio Gdańsk
„Stacja”, reżyseria: Piotr Wereśniak
„Sezon na leszcza”, reżyseria: Bogusława Linda

Nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich za twórcze przedstawienie współczesności
„Weiser”, reżyseria: Wojciecha Marczewskiego

Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni za debiut aktorski
Magdalena Schejbal – „Głośniej od bomb”

Nagroda ufundowana przez Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
„Bellissima”, reżyseria: Artur Urbański

Nagroda Telewizji Polskiej S.A.
„List”, reżyseria: Denijal Hasanowić

Nagrodę publiczności – Złoty Klakier
„Cześć, Tereska”, reżyseria: Robert Gliński

Nagroda Dziennikarzy
„Cześć, Tereska”, reżyseria: Robert Gliński

Nagroda Feniks Polish Film Promotion organizatora Festiwalu Polskich filmów Fabularnych w Toronto
„Boże skrawki”, reżyseria: Yurek Bogayewicz

Sponsor festiwalu Lukas Bank nagrodził Jerzego Kawalerowicza za wybitne osiągnięcia w kinematografii

Nagroda „Visual Studio Gdańsk” dla najlepszego filmu komediowego

„Sezon na leszcza”, reż. Bogusław Linda, „Stacja”, reż. Piotr Wereśniak