Laureaci

XXXIV

Wielka Nagroda „Złote Lwy”
dla najlepszego filmu „Rewers”, reżyseria Borys Lankosz (producent: Jerzy Kapuściński)

Nagroda „Srebrne Lwy”
dla filmu „Wojna polsko-ruska”, reżyseria Xawery Żuławski (producent: Jacek Samojłowicz)

Nagroda Specjalna Jury
„Las”, reżyseria Piotr Dumała

Nagroda „Bursztynowe Lwy” za najlepszy wynik frekwencyjny
„Kochaj i tańcz”, reżyseria Bruce Parramore

Nagrody indywidualne
reżyseria:
Wojciech Smarzowski – „Dom zły”
scenariusz: Łukasz Kośmicki, Wojciech Smarzowski – „Dom zły”
debiut reżyserski: Katarzyna Rosłaniec – „Galerianki”
główna rola kobieca: Agata Buzek – „Rewers”
główna rola męska: Borys Szyc – „Wojna polsko-ruska”
drugoplanowa rola kobieca: Dorota Kolak – „Jestem twój”
drugoplanowa rola męska: Marcin Dorociński – „Rewers”
debiut aktorski: Filip Garbacz – „Świnki”
zdjęcia: Marcin Koszałki – „Rewers”
scenografia: Elwira Pluta – „Magiczne drzewo”, „Wszystko, co kocham”
kostiumy: Anna Englert – „Wojna polsko-ruska”, „Handlarz cudów”
muzyka: Włodek Pawlik – „Rewers”
dźwięk: Mateusz Adamczyk – „Wojna polsko-ruska”
montaż: Paweł Laskowski – „Dom zły”
charakteryzacja: Mirosława Wojtczak, Ludmiła Krawczyk, Waldemar Pokromski – „Rewers”

Konkurs Kina Niezależnego

Grand Prix Konkursu Kina Niezależnego
„8 w poziomie”, reżyseria Grzegorz Lipiec
dla Piotra Materny oraz Krzysztofa Gawałkiewicza za „niespotykany do tej pory w kinie niezależnym sposób realizacji zdjęć”
-dla Tomasza Burka za „świetną kreację aktorską”

Nagroda Specjalna Jury
Dominik Matwiejczyk – za scenariusz filmu „Czarny”
Jan Kwieciński – „Incydent”

Wyróżnienia Honorowe
Mateusz Damięcki – za rolę w filmie „Czarny”
Marcin Kabaj – za rolę w filmach „Stiudent II” i „Konsumenci”
Robert Jarociński, Modest Ruciński i Wojciech Stolarz – „Tajemnica Alberta”

Konkurs Młodego Kina

Grand Prix Konkursu Młodego Kina
Jakub Czekaj – „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”

Nagroda Specjalna Jury
Katarzyna Klimkiewicz – „Hanoi – Warszawa”

Wyróżnienia
Barbary Białowąs – „Moja nowa droga”
Ewa Banaszkiewicz – „Przyjdź do mnie”

Wyróżnienia Honorowe
Thu Ha Mai – za rolę w filmie „Hanoi – Warszawa”
Olga Serebriakowa – za rolę w filmie „Przyjdź do mnie”
Piotr Skiba – za rolę w filmie „Echo”

Nagrody pozaregulaminowe

Złoty Klakier, Nagroda Radia Gdańsk
„Wszystko co kocham”, reżyseria: Jacek Borcuch

Nagroda Publiczności Multikino
„Rewers”, reżyseria: Borys Lankosz

Nagroda organizatorów festiwali i przeglądów filmu polskiego za granicą
„Rewers”, reżyseria: Borys Lankosz

Złoty Kangur, Nagroda australijskiego dystrybutora
„Wszystko co kocham”, reżyseria: Jacek Borcuch
Borys Szyc – za rolę w filmie „Wojna polsko-ruska”

Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
„Rewers”, reżyseria: Borys Lankosz

Don Kichot, Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych
„Rewers”, reżyseria: Borys Lankosz

Nagroda Dziennikarzy:
„Rewers”, reżyseria: Borys Lankosz

Platynowe Lwy
Kazimierz Kutz oraz Jerzy Hoffman

Wielka Nagroda „Złote Lwy”
dla najlepszego filmu „Rewers”, reżyseria Borys Lankosz (producent: Jerzy Kapuściński)

Nagroda „Srebrne Lwy”
dla filmu „Wojna polsko-ruska”, reżyseria Xawery Żuławski (producent: Jacek Samojłowicz)

Nagroda Specjalna Jury
„Las”, reżyseria Piotr Dumała

Nagroda „Bursztynowe Lwy” za najlepszy wynik frekwencyjny
„Kochaj i tańcz”, reżyseria Bruce Parramore

Nagrody indywidualne
reżyseria:
Wojciech Smarzowski – „Dom zły”
scenariusz: Łukasz Kośmicki, Wojciech Smarzowski – „Dom zły”
debiut reżyserski: Katarzyna Rosłaniec – „Galerianki”
główna rola kobieca: Agata Buzek – „Rewers”
główna rola męska: Borys Szyc – „Wojna polsko-ruska”
drugoplanowa rola kobieca: Dorota Kolak – „Jestem twój”
drugoplanowa rola męska: Marcin Dorociński – „Rewers”
debiut aktorski: Filip Garbacz – „Świnki”
zdjęcia: Marcin Koszałki – „Rewers”
scenografia: Elwira Pluta – „Magiczne drzewo”, „Wszystko, co kocham”
kostiumy: Anna Englert – „Wojna polsko-ruska”, „Handlarz cudów”
muzyka: Włodek Pawlik – „Rewers”
dźwięk: Mateusz Adamczyk – „Wojna polsko-ruska”
montaż: Paweł Laskowski – „Dom zły”
charakteryzacja: Mirosława Wojtczak, Ludmiła Krawczyk, Waldemar Pokromski – „Rewers”

Konkurs Kina Niezależnego

Grand Prix Konkursu Kina Niezależnego
„8 w poziomie”, reżyseria Grzegorz Lipiec
dla Piotra Materny oraz Krzysztofa Gawałkiewicza za „niespotykany do tej pory w kinie niezależnym sposób realizacji zdjęć”
-dla Tomasza Burka za „świetną kreację aktorską”

Nagroda Specjalna Jury
Dominik Matwiejczyk – za scenariusz filmu „Czarny”
Jan Kwieciński – „Incydent”

Wyróżnienia Honorowe
Mateusz Damięcki – za rolę w filmie „Czarny”
Marcin Kabaj – za rolę w filmach „Stiudent II” i „Konsumenci”
Robert Jarociński, Modest Ruciński i Wojciech Stolarz – „Tajemnica Alberta”

Konkurs Młodego Kina

Grand Prix Konkursu Młodego Kina
Jakub Czekaj – „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”

Nagroda Specjalna Jury
Katarzyna Klimkiewicz – „Hanoi – Warszawa”

Wyróżnienia
Barbary Białowąs – „Moja nowa droga”
Ewa Banaszkiewicz – „Przyjdź do mnie”

Wyróżnienia Honorowe
Thu Ha Mai – za rolę w filmie „Hanoi – Warszawa”
Olga Serebriakowa – za rolę w filmie „Przyjdź do mnie”
Piotr Skiba – za rolę w filmie „Echo”

Nagrody pozaregulaminowe

Złoty Klakier, Nagroda Radia Gdańsk
„Wszystko co kocham”, reżyseria: Jacek Borcuch

Nagroda Publiczności Multikino
„Rewers”, reżyseria: Borys Lankosz

Nagroda organizatorów festiwali i przeglądów filmu polskiego za granicą
„Rewers”, reżyseria: Borys Lankosz

Złoty Kangur, Nagroda australijskiego dystrybutora
„Wszystko co kocham”, reżyseria: Jacek Borcuch
Borys Szyc – za rolę w filmie „Wojna polsko-ruska”

Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
„Rewers”, reżyseria: Borys Lankosz

Don Kichot, Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych
„Rewers”, reżyseria: Borys Lankosz

Nagroda Dziennikarzy:
„Rewers”, reżyseria: Borys Lankosz

Platynowe Lwy
Kazimierz Kutz oraz Jerzy Hoffman