Deklaracja środowiskowa FPFF

Deklaracja środowiskowa FPFF

Festiwal w Gdyni, podobnie jak inne wydarzenia o tak dużej skali, generuje ślad węglowy. Organizatorom zależy, by go minimalizować, dlatego systematycznie wprowadzają ekologiczne rozwiązania, które mają uczynić Festiwal bardziej zielonym. Są to m.in. ograniczenie ilości drukowanych materiałów promocyjnych, nowy model pakietu festiwalowego, elektryczne autobusy festiwalowe czy promocja wśród uczestników pitnej wody dostarczanej przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni. W tym roku po raz pierwszy w historii zostanie przyznana nagroda „Klimatyczny film”, zainicjowana i ufundowana przez markę Electrolux, Partnera głównego 47. FPFF, która ma wyróżnić najbardziej przyjazną środowisku produkcję filmową i zwrócić uwagę na palący problem nadmiaru odpadów i śladu węglowego produkowanych przez branżę audiowizualną.

Program projekcji, wydarzeń branżowych i towarzyszących znajdą się w aplikacji mobilnej FPFF i na stronie internetowej. W tym roku za pomocą aplikacji będzie też można także rezerwować wstęp na pokazy! Bilety na festiwalowe seanse będą do pobrania na telefon w formie elektronicznej – nie trzeba ich drukować.
Dodatkowo, Kino Polska uruchomi stacje rowerowe na terenie Gdyńskiego Centrum Filmowego (tuż przy kolejce na Kamienną Górę) oraz przed Centrum Handlowym Riviera, by uczestnicy mogli przemieszczać się między obiektami festiwalowymi na dwóch kółkach!

W tym roku wspólnie z uczestnikami festiwalu pragniemy stworzyć prawdziwie festiwalowy las! Wejdź na stronę: https://festiwalfilmowy.posadzimy.pl/ i zobacz jak wspólnie z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych i Posadzimy.pl możesz zrobić coś dobrego dla polskich lasów

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 12–17 września 2022 roku.