Filmy konkursowe na 46. FPFF

Filmy konkursowe na 46. FPFF

Wiemy już, jakie filmy będą rywalizować o Złote i Srebrne Lwy w Konkursie Głównym 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Znamy też tytuły, które wystartują w Konkursie Filmów Krótkometrażowych oraz w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych.

Szesnaście filmów zakwalifikowało się do Konkursu Głównego 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Jest wśród nich 6 pełnometrażowych debiutów reżyserskich i 3 drugie filmy reżyserów.

Zgodnie z regulaminem 46. FPFF wyboru filmów do Konkursu Głównego dokonał Dyrektor Artystyczny, Tomasz Kolankiewicz, który powołał Zespół Selekcyjny jako organ doradczy (filmoznawczyni Paulina Kwiatkowska, krytyczka filmowa Adriana Prodeus, reżyserzy filmowi: Paweł Maślona i Janusz Zaorski) oraz Komitet Organizacyjny. Prezentujemy wyniki festiwalowej selekcji.

 

KONKURS GŁÓWNY 46. FPFF

 

„Bo we mnie jest seks”, reżyseria: Katarzyna Klimkiewicz (drugi film), scenariusz: Patrycja Mnich i  Katarzyna Klimkiewicz, producentki: Renata Czarnkowska-Listoś i Maria Gołoś

 

„Ciotka Hitlera”, reżyseria: Michał Rogalski, scenariusz: Wojciech Tomczyk, producentka: Krystyna Świeca 

 

„Hiacynt”, reżyseria: Piotr Domalewski, scenariusz: Marcin Ciastoń, producentka: Joanna Szymańska

 

„Inni ludzie”, reżyseria: Aleksandra Terpińska (debiut), scenariusz: Aleksandra Terpińska, na podstawie powieści Doroty Masłowskiej, producentki: Beata Rzeźniczek, Klaudia Śmieja-Rostworowska

 

„Lokatorka”, reżyseria: Michał Otłowski (drugi film), scenariusz: Jacek Matecki i Tomasz Klimala, producenci: Mikołaj Pokromski, Jarosław Talacha

 

„Moje wspaniałe życie”, reżyseria i scenariusz: Łukasz Grzegorzek, producentka: Natalia Grzegorzek

 

„Mosquito State”, reżyseria: Filip Jan Rymsza (debiut), scenariusz: Filip Jan Rymsza i Mario Zermeno, producent: Włodzimierz Niderhaus

 

„Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, reżyseria: Mateusz Rakowicz (debiut), scenariusz: Mateusz Rakowicz i Łukasz M. Maciejewski, producenci: Agnieszka Odorowicz, Andrzej Papis, Maciej Sowiński

 

„Powrót do Legolandu”, reżyseria i scenariusz: Konrad Aksinowicz, producentka: Agnieszka Chromicka

 

„Prime Time”, reżyseria: Jakub Piątek (debiut), scenariusz: Jakub Piątek i Łukasz Czapski, producent: Jakub Razowski

 

„Przejście”, reżyseria i scenariusz: Dorota Lamparska (debiut), producent: Andrzej Stachecki

 

„Sonata”, reżyseria i scenariusz: Bartosz Blaschke (debiut), producenci: Sylwester Banaszkiewicz i Marcin Kurek

 

„Śmierć Zygielbojma”, reżyseria: Ryszard Brylski, scenariusz: Wojciech Lepianka i Ryszard Brylski,  producent: Włodzimierz Niderhaus

 

„Wszystkie nasze strachy”, reżyseria: Łukasz Ronduda i Łukasz Gutt, scenariusz: Katarzyna Sarnowska, Michał Oleszczyk, Łukasz Ronduda, producenci: Kuba Kosma i Katarzyna Sarnowska

 

„Zupa nic”, reżyseria i scenariusz: Kinga Dębska, producent: Zbigniew Domagalski

 

„Żeby nie było śladów”, reżyseria: Jan P. Matuszyński (drugi film), scenariusz na podstawie reportaży Cezarego Łazarewicza „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”: Kaja Krawczyk-Wnuk, producenci: Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham

 

 

Do Konkursu Filmów Krótkometrażowych 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zakwalifikowały się 24 filmy wyprodukowane przez szkoły filmowe oraz niezależnych producentów, a także w ramach programu „30 minut” Studia Munka – Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Wyboru filmów do Konkursu Filmów Krótkometrażowych również dokonał Dyrektor Artystyczny, wspierając się rekomendacją powołanych przez siebie doradców (filmoznawczyni Diana Dąbrowska i historyk filmu Maciej Gil).

 

KONKURS FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH 46. FPFF

 

„Droga”, reżyseria i scenariusz: Edyta Wróblewska, produkcja: Studio Munka SFP

 

„Fools Gold”, reżyseria i scenariusz: Shailesh Singh, produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi

 

„Gęś”, reżyseria: Maria Wider, scenariusz: Noemi Słama, produkcja: Studio Munka SFP

 

„Gniazdo”, reżyseria i scenariusz: Gracjana Piechula, produkcja: Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego

 

„Jeszcze jeden koniec świata”, reżyseria: Agnieszka Kot, scenariusz: Agnieszka Kot i Tomasz Kot, produkcja: Dynamo Film

 

„Jeszcze na chwilę”, reżyseria i scenariusz: Zuzanna Gorczycka, produkcja: Zuzanna Gorczycka

 

„Mój brat rybak”, reżyseria i scenariusz: Alicja Sokół, produkcja: Warszawska Szkoła Filmowa

 

„Mój syn zamyka się w łazience”, reżyseria i scenariusz: Kuba Januszewski, produkcja: Studio Munka SFP

 

„Niewolnik”, reżyseria: Grzegorz Piekarski, scenariusz: Grzegorz Piekarski i Antoni Grałek, produkcja: Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego

 

„Ostatni Film Przed Końcem Świata”, reżyseria: Agnieszka Kalińska, scenariusz: Agnieszka Kalińska i  Aleksandra Hulbój, produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi

 

„Pan Młody”, reżyseria i scenariusz: Jan Saczek, produkcja: Jan Saczek

 

„Przypadek Jana Pampucha”, reżyseria i scenariusz: Mikołaj Piszczan, produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi

 

„Rajski dom”, reżyseria: Adelina Borets, scenariusz: Adelina Borets i Bogdan Borysenko, produkcja: Warszawska Szkoła Filmowa

 

„Rozwiązanie”, reżyseria i scenariusz: Katarzyna Sikorska, produkcja: Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego

 

„Samogłów”, reżyseria: Jakub Prysak, scenariusz: Jakub Prysak i Taras Dron,  produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi

 

„Skafander Klingerta”, reżyseria: Artur Wyrzykowski, scenariusz: Agata Koschmieder, Anna Stańko, Artur Wyrzykowski, produkcja: Bold Humans

 

„Skowyt”, reżyseria i scenariusz: Bartosz Brzeziński, produkcja: Warszawska Szkoła Filmowa

 

„Stancja”, reżyseria i scenariusz: Adrian Apanel, produkcja: Studio Munka SFP

 

„Synthol”, reżyseria i scenariusz: Piotr Trojan, produkcja: Studio Munka SFP

 

„Szczeliny”, reżyseria i scenariusz: Magdalena Gajewska, produkcja: Warszawska Szkoła Filmowa

 

„Szereg syczący”, reżyseria i scenariusz: Marcin Kluczykowski, produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi

 

„The Hero”, reżyseria i scenariusz: Milena Dutkowska, produkcja: Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego

 

„Warzywa i owoce”, reżyseria i scenariusz: Maciej Jankowski, produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi

 

„Windą w Kosmos”, reżyseria i scenariusz: Zuzanna Ciosmak, produkcja: Zuzanna Ciosmak

 

 

 

W trzeciej sekcji konkursowej, Konkursie Filmów Mikrobudżetowych, znalazły się filmy zakwalifikowane zgodnie z zasadami Programu Operacyjnego PISF Produkcja filmowa.

 

KONKURS FILMÓW MIKROBUDŻETOWYCH 46. FPFF

 

„Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę”, reżyseria: Michał Krzywicki, scenariusz: Michał Krzywicki i Dagmara Brodziak, producentka: Natalia Bednarska

 

„Po miłość / Pour l’amour”, reżyseria i scenariusz: Andrzej Mańkowski, producentka: Beata Hrycyk-Mańkowska

 

„Piosenki o miłości”, reżyseria i scenariusz: Tomasz Habowski, producentka: Marta Szarzyńska

 

„1:11”, reżyseria: Miron Wojdyło, scenariusz: Tomasz Jasiński, producentka: Agnieszka Papiewska

 

„Magdalena”, reżyseria i scenariusz: Filip Gieldon, producent: Kuba Kosma, Krzysztof Grudziński

 

46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w terminie 20-25 września 2021 roku w Gdyni. Sprzedaż akredytacji ruszy pod koniec lipca 2021 roku. Dokładną datę uruchomienia sprzedaży ogłosimy z kilkudniowym wyprzedzeniem, podając tę informację na stronie internetowej Festiwalu oraz w mediach społecznościowych.