Gdynia Industry dla Młodych na 46. FPFF

Gdynia Industry dla Młodych na 46. FPFF

Jesteś młodym filmowcem lub filmowczynią i o swoich pomysłach chcesz porozmawiać z kimś doświadczonym w branży? Będzie to możliwe podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Ruszają zapisy na indywidualne i grupowe spotkania z mentorami.

 

W ramach tegorocznych wydarzeń branżowych pod szyldem Gdynia Industry zaplanowano zarówno cykl spotkań indywidualnych, jak i wydarzenie w kameralnym gronie. W obu przypadkach osoby, które chciałyby wziąć udział w spotkaniu, muszą wcześniej wysłać swoje zgłoszenie.

 

SPOTKANIA „1 NA 1” to zapoczątkowany na Festiwalu w 2020 roku cykl indywidualnych rozmów młodych filmowców z kluczowymi osobami z branży filmowej. Uznani eksperci i praktycy rynku odpowiedzą na pytania, przybliżą wybrane aspekty funkcjonowania branży i wskażą możliwe kierunki działań na ścieżce kariery filmowej. Dwudziestopięciominutowe spotkania odbędą się na żywo lub w formie wideokonferencji.

W tym roku zaproszenie do udziału w roli mentorów przyjęli:

Tim Redford (Clermont-Ferrand International Short Film Festival), Aneta Hickinbotham (Aurum Film), Anna Limbach-Uryn (Kino Świat), Jan Naszewski (New Europe Film Sales), Katarzyna Malinowska (Studio Munka – programy dla młodych twórców), Joanna Szymańska (Shipsboy), Beata Ryczkowska (Canal+ Polska), Łukasz Kłuskiewicz (Netflix), Anna Nagler (Netflix), Marta Habior (No Sugar Films), Michał Hudzikowski (Studio Munka – obieg festiwalowy).

Aby wziąć udział w wydarzeniu, zainteresowani muszą się zarejestrować poprzez formularz TUTAJ. Zapisy rozpoczynają się w piątek, 10 września, o godzinie 10.00.

 

BRANŻA BEZ TAJEMNIC. LUNCH PRODUCENCKI to jeszcze jedno wydarzenie, które ma ułatwić młodym twórcom i twórczyniom kontakt z tymi bardziej doświadczonymi. Uczestnicy będą mogli zyskać cenne zawodowe wskazówki i odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Podczas wspólnego lunchu rozmowy będą się toczyć w kameralnym gronie, równolegle przy kilku stolikach tematycznych. Każdy z nich poświęcony jest innemu zagadnieniu branżowemu. Przy każdym zasiądzie mocna obsada mentorów, doświadczonych producentów.

Development. Na dobry początek: Joanna Szymańska, Magdalena Kamińska, Olga Bieniek.

Finansowanie i produkcja. Kto, gdzie, kiedy i za co: Agnieszka Dziedzic, Marta Habior, Andrzej Muszyński, Ewelina Gordziejuk.

Relacje z twórcami. Między psychologią a dyplomacją: Agata Szymańska,  Justyna Pawlak, Jan Kwieciński.

Postprodukcja. Diabeł tkwi w szczegółach:  Kamil Rutkowski, Zuzanna Zdunek, Małgorzata Jurczak.

Promocja i festiwale. Czerwony dywan i cała reszta: Mariusz Włodarski, Wojtek Leszczyński, Natalia Grzegorzek.

Dystrybucja. Widz wieńczy dzieło: Leszek Bodzak, Kuba Kosma, Agnieszka Wasiak, Alicja Gawron-Jaksik.

Partnerami wydarzenia, które odbędzie się w festiwalowy piątek, 24 września, są: Black Photon, Polska Gildia Producentów, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, zainteresowani muszą się zarejestrować poprzez formularz TUTAJ. Zapisy rozpoczynają się w poniedziałek, 13 września, o godzinie 10.00.

 

46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w terminie 20-24 września 2021 roku w Gdyni.