Informacje praktyczne dla dziennikarzy akredytowanych na 46. FPFF

Informacje praktyczne dla dziennikarzy akredytowanych na 46. FPFF

46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbywa się stacjonarnie w Gdyni. Pokazy filmowe zaplanowano w Teatrze Muzycznym w Gdyni, w Gdyńskim Centrum Filmowym oraz we wszystkich salach Kina Helios (Centrum Riviera).

Pomiędzy Kinem Helios a Placem Grunwaldzkim, gdzie mieszczą się Teatr Muzyczny i Gdyńskie Centrum Filmowe, w trakcie Festiwalu będzie kursować bezpłatna festiwalowa linia autobusowa. Widzów obowiązuje konieczność dezynfekcji rąk oraz zasłaniania ust i nosa, również podczas seansów. Oto, co jeszcze warto wiedzieć, by móc sprawnie uczestniczyć w Festiwalu i relacjonować jego przebieg.

 

AKREDYTACJE PRASOWE: WAŻNE ZASADY

Wszystkie akredytacje festiwalowe, w tym również te oznaczone jako MEDIA, to identyfikatory imienne. Należy je odebrać osobiście w Recepcji Festiwalu w Teatrze Muzycznym. Można to zrobić już w niedzielę, 19 września 2021, od godziny 15.00 do 21.00. Przez wszystkie dni Festiwalu Recepcja czynna jest w godzinach 8.30-21.00.

Wszystkie typy akredytacji upoważniają do uczestnictwa w pokazach filmowych po wcześniejszym zarezerwowaniu miejsca w systemie online. Rezerwacji można dokonywać od godziny 7.30 dnia poprzedzającego wybraną projekcję do momentu rozpoczęcia pokazu. Wyjątkiem jest pierwszy dzień Festiwalu, na który rezerwacja miejsc rozpoczyna się w poniedziałek, 20 września 2021 roku o godzinie 7.30.

Wszystkie typy akredytacji zaprogramowane są na 34 punkty: jeden punkt odpowiada jednemu pokazowi filmowemu. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w seansie prosimy o zwolnienie rezerwacji. Nieodwołanie jej do 15 minut przed początkiem automatycznie odejmuje cztery punkty z puli dostępnej w ramach akredytacji.

Akredytacja nie obejmuje uroczystości otwarcia i zamknięcia Festiwalu. Na wydarzenia te obowiązują odrębne zaproszenia. Akredytacja medialna jako jedyny typ akredytacji pozwala na rezerwację miejsc na pokazy prasowe.

BIURO PRASOWE FESTIWALU

Pokazy prasowe filmów z Konkursu Głównego oraz konferencje prasowe z udziałem twórców odbywają się w sali kinowej „Warszawa” w Gdyńskim Centrum Filmowym, na pierwszym piętrze. Gospodarzami konferencji – transmitowanych również na żywo w mediach społecznościowych Festiwalu – są w tym roku: Katarzyna Borowiecka i Łukasz Maciejewski.

Biuro Prasowe mieści się tuż obok sali „Warszawa”. Do dyspozycji akredytowanych dziennikarzy są: punkt informacyjny, a także Strefa Ciszy z dostępem do sieci WiFi, czyli pokój przeznaczony do cichej pracy. W tym roku, ze względów pandemicznych, prosimy o korzystanie przede wszystkim z własnych laptopów.

Z myślą o komforcie pracy dziennikarzy oraz ekip filmowych udostępniamy również Strefę Wywiadów z Twórcami. Obejmuje ona przestrzeń zaaranżowaną w Studiu Filmowym Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Przeznaczona jest ona przede wszystkim dla dziennikarzy nagrywających wywiady przed kamerami. Dysponujemy również osobnym pokojem, w którym w komfortowych warunkach można nagrać wywiad radiowy bądź prasowy, z wykorzystaniem dyktafonu. Strefy specjalne można zarezerwować na wyłączność, zgłaszając taką potrzebę w Biurze Prasowym.

Informacje o filmach i wydarzeniach festiwalowych są dostępne na stronie festiwalgdynia.pl w sekcji PROGRAM. Dodatkowe materiały festiwalowe – fotosy filmowe, multimedia, pressbooki filmów konkursowych, a także zdjęcia z przebiegu Festiwalu – można pobrać nieodpłatnie z chmury festiwalowej. Link dostępu znajduje się na stronie festiwalgdynia.pl w sekcji MEDIA.

NAGRODA DZIENNIKARZY

Wszystkich akredytowanych dziennikarzy zapraszamy na obrady Jury Dziennikarzy w piątek, 24 września 2021 roku, bezpośrednio po ostatniej zaplanowanej konferencji prasowej, czyli około godziny 15.30. Spotykamy się, tradycyjnie, w Biurze Prasowym.

Zapraszamy również na lunch akredytowanych dziennikarzy: w sobotę, 25 września 2021 roku, w godzinach 13.30-15.00, w Restauracji Vinegre w budynku Muzeum Marynarki Wojennej tuż przy śródmiejskiej plaży w Gdyni.

Do zobaczenia w Gdyni!

 

Fot. Anna Bobrowska / KFP. Zdjęcie wykonano podczas jednego z pokazów prasowych podczas 44. FPFF.