Kultura zmienia świat na lepsze! Zarzuć sieć na legalne źródła i pokaż to w swoim kadrze

Kultura zmienia świat na lepsze! Zarzuć sieć na legalne źródła i pokaż to w swoim kadrze

Fundacja Legalna Kultura we współpracy z 46. Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni ogłaszają 6. edycję Konkursu na spot inspirujący do korzystania z legalnych źródeł kultury i przenoszenia do cyfrowej rzeczywistości zasad etycznych, które obowiązują w codziennych relacjach społecznych.

– Żyjemy w cywilizacji różnorodności. Oznacza to ogromną wolność, ale także odpowiedzialność i czujność wobec rozmaitych pokus i zagrożeń. Zależy nam, by w tej różnorodności nie zatracić wartości podstawowych, idei fundamentalnych dla kultury, takich jak: bycie fair wobec innych, możliwość wyboru i prawo do poszanowania tego, co jest naszym wkładem w kulturowy rozwój.

Pandemia COVID-19 tylko wyostrzyła problemy, z jakimi od dawna zmagamy się w cyfrowej rzeczywistości. Tym bardziej niezwykle ważne stało się nasze poczucie odpowiedzialności za kulturę. Promujmy wspólnie korzystanie z legalnych źródeł kultury! 

Kryzys wartości, z którym mamy dziś do czynienia, jest odczuwalny w kulturze. Mając powszechny dostęp do sieci, cały czas borykamy się w niej z podstawowymi problemami, takimi jak oszustwa, kradzież czy mowa nienawiści.

Dlatego też chcemy zachęcić Internautów do zmierzenia się z tematem przenoszenia do sieci norm moralnych obowiązujących w świecie rzeczywistym. Spróbujmy pokazać wspólnie, że uczciwość to fundament na którym należy budować także wirtualną rzeczywistość. Że w Internecie, podobnie jak w codziennym życiu, warto być fair wobec innych, bo bycie fair to dobry sposób na Bycie! – zachęcają organizatorzy konkursu.

Zainspiruj się motywem przewodnim Legalnej Kultury:

Korzystając z legalnych źródeł wspierasz kulturę – nie tylko osobistą!

Nieważne, czy i co studiujesz, czy jesteś amatorem, czy profesjonalnym filmowcem. Nieważne, czy nakręcisz film telefonem komórkowym, zrobisz animację czy posłużysz się starą kamerą 16 mm.

Wkręć się w temat i nakręć film z przesłaniem.

Weź udział w konkursie o Nagrodę Specjalną Legalnej Kultury i zobacz swoje dzieło podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. To nie tylko prestiż, ale i głos w walce z piractwem, tak istotny dla artystów, a więc również i dla Ciebie.

Masz na to minutę czasu ekranowego. Wbrew pozorom to bardzo dużo. Tyle trwał film braci Lumiere „Wyjście robotników z fabryki”, od którego w 1895 roku zaczęła się historia kina.

Nadesłane prace oceniać będzie specjalnie powołane podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jury, które przyzna nagrody:

I nagroda: 3500 zł

II nagroda: 2000 zł

III nagroda: 1000 zł

Termin zgłaszania filmów upływa 19 września 2021 roku, o godzinie 23.59.

Filmy, mające charakter dzieła autorskiego, mogą zgłaszać osoby fizyczne lub prawne, a także zespoły twórców.

Prawa autorskie do filmów nie mogą być w żaden sposób ograniczone ani naruszać praw autorskich i dóbr osobistych osób trzecich. Wszystkie materiały wykorzystane w filmie (np. muzyka, filmy, zdjęcia, książki, ilustracje, gry i inne) muszą pochodzić z legalnych źródeł.

Uczestnicy Konkursu mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji z zakresu prawa autorskiego i ochrony własności intelektualnej. W konkursowych filmach można również wykorzystać logo Legalnej Kultury. W tym celu prosimy o kontakt mailowy: konkursfilmowy2021@legalnakultura.pl lub telefoniczny z biurem Fundacji Legalna Kultura: +48 22 891 04 19 (poniedziałek-piątek 9:00-17:00).

Szczegółowe założenia merytoryczne Konkursu, tryb składania prac oraz wymogi techniczne zawarte są w Regulaminie dostępnym na stronie organizatora TUTAJ. Tam również można znaleźć formularz zgłoszeniowy.

Adres mailowy do zgłoszeń: konkursfilmowy2021@legalnakultura.pl

Zarzuć sieć na legalne źródła. Weź udział w konkursie!