Organizatorzy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
Stowarzyszenie Filmowców Polskich
Marszałek Województwa Pomorskiego
Miasto Gdynia

WSPÓŁORGANIZATORZY
TVP
Instytut Adama Mickiewicza
Narodowe Centrum Kultury

KOMITET HONOROWY

Piotr Gliński
Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Jacek Bromski
Prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Mieczysław Struk
Marszałek Województwa Pomorskiego

Wojciech Szczurek
Prezydent Miasta Gdyni

Jacek Kurski
Prezes Telewizji Polskiej SA


KOMITET ORGANIZACYJNY

Radosław Śmigulski
Przewodniczący Komitetu
Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Jarosław Sellin
Podsekretarz Stanu
Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Jacek Bromski
Prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Beata Jaworowska
Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego

Włodzimierz Grzechnik
Członek Komitetu

Marcin Skabara
Dyrektor Agencji Kreacji Filmu i Serialu Telewizji Polskiej SA

Agnieszka Odorowicz
Członkini Komitetu

Artur Adamski
Doradca Prezesa, Narodowy Bank Polski

Barbara Schabowska
Dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza

Rafał Wiśniewski
Dyrektor Narodowego Centrum Kultury

Leszek Kopeć
Dyrektor Festiwalu

Tomasz Kolankiewicz
Dyrektor Artystyczny Festiwalu


RADA PROGRAMOWA

Paweł Pawlikowski
Przewodniczący Rady Programowej

Jarosław Barzan Magdalena Biedrzycka
Weronika Bilska Leszek Bodzak Robert Bolesto
Ewa Braun Jacek Bromski Renata Czarnkowska-Listoś
Kuba Czekaj Leszek Dawid Kinga Dębska
Piotr Domalewski Piotr Dumała Jolanta Dylewska
Paweł Dyllus Piotr Dzięcioł Stanisław Dziedzic
Bogdan Dziworski Paweł Edelman Michał Englert
Milenia Fiedler Dariusz Gajewski Agnieszka Glińska
Robert Gliński Arkadiusz Gołębiewski Magdalena Górka
Andrzej Haliński Agnieszka Holland Sławomir Idziak
Anna Jadowska Andrzej Jakimowski Janusz Kaleja
Jarosław Kamiński Jerzy Kapuściński Maciej Karpiński
Dorota Kędzierzawska Jan Kidawa-Błoński Karina Kleszczewska
Katarzyna Klimkiewicz Jan Komasa Joanna Kos-Krauze
Waldemar Krzystek Marcin Krzyształowicz Maciej Kubicki
Agnieszka Kurzydło Michał Kwieciński Borys Lankosz
Paweł Laskowski Monika Lenczewska Ryszard Lenczewski
Alessandro Leone Wojciech Lepianka Grzegorz Łoszewski
Joanna Macha Juliusz Machulski Wojciech Marczewski
Paweł Maślona Jan P. Matuszyński Przemysław Nowakowski
Michał Oleszczyk Mateusz Pacewicz Adrian Panek
Łukasz Palkowski Jan Pawlicki Maciej Pawliński
Jacek Petrycki Magdalena Piekorz Maciej Pieprzyca
Elwira Pluta Ewa Puszczyńska Krzysztof Rak
Arthur Reinhart Dorota Roqueplo Adam Sikora
Jerzy Skolimowski Wojciech Smarzowski Agnieszka Smoczyńska
Katarzyna Sobańska Piotr Sobociński jr Wojciech Staroń
Allan Starski Irena Strzałkowska Maciej Strzembosz
Jarosław Szoda Krzysztof Szpetmański Małgorzata Szumowska
Agata Szymańska Arkadiusz Tomiak Magnus von Horn
Tomasz Wasilewski Rafał Wieczyński Remigiusz Włast-Matuszak
Mariusz Włodarski Andrzej Wojciechowski Mira Wojtczak
Anna Wydra Krzysztof Zanussi Janusz Zaorski
Ita Zbroniec-Zajt Jerzy Zieliński Łukasz Żal
Xawery Żuławski

 

Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni – Producent Festiwalu

Leszek Kopeć
Prezes Zarządu

Mirosław Morzyk
Członek Zarządu
Zastępca Dyrektora ds. Technicznych

Włodzimierz Grzechnik
Członek Zarządu

Violetta Deptulska
Księgowość

 

Biuro Organizacyjne

Leszek Kopeć
Dyrektor Festiwalu

Tomasz Kolankiewicz
Dyrektor Artystyczny

Agata Kozierańska-Burda
Kierownik Biura Festiwalu

Maciej Marcinkowski
Zastępca Kierownika Biura Festiwalu ds. Organizacyjno-Technicznych

Kinga Plicht
Kierownik Kin Festiwalowych

Agnieszka Siłkowska
Sekretariat Biura Festiwalu

Marta Drankiewicz
Biuro Dyrekcji Festiwalu

Magdalena Jacoń
Rzeczniczka Prasowa

Ilona Czerwińska
Koordynator Konkursu Głównego

Aleksandra Beer, Natalia Wylężałek
Sekretarze Jury Konkursu Głównego

Izabela Szamałek
Koordynator Konkursu Filmów Mikrobudżetowych/Sekretarz Jury Filmów Mikrobudżetowych

Joanna Łapińska
Koordynator Gdynia Industry

Dominika Grams
Koordynator Konkursu Filmów Krótkometrażowych / Sekretarz Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych

Jakub Knera, Karolina Trzaskowska
Imprezy towarzyszące

Jakub Knera, Aleksandra Wolan
Media społecznościowe

Marta Szamałek, Grażyna Olejniczak, Weronika Więckiewicz, Pamela Dzióbek
Biuro Gości Krajowych / Ekipy Filmowe

Agata Dzik, Karolina Guć
Biuro Gości Zagranicznych

Katarzyna Bobińska, Emilia Krzystowska, Kamila Przewoźniak, Katarzyna Stromska
Marketing i promocja

Anna Lewandowska
Sprzedaż akredytacji, faktury

Olga Markowska, Joanna Boińska
Nagroda Publiczności/Audience Award

Marlena Gracz
Kopie Filmowe

Sandra Czerwińska, Pamela Dzióbek
Koordynacja Wolontariuszy

Adam Kamiński, Emilia Kapłan, Patrycja Pankau, Kaja Szymańska
Redakcja Katalogu oraz strony internetowej

Małgorzata Rakowiec
Redaktor Naczelna Gazety Festiwalowej

Jerzy Rados, Joanna Pultyn
Kronika Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Sławomir Pultyn, Sergiusz Siłkowski
Koordynacja transmisji online/Sieć Internetowa

Artur Dobrodziej, Łukasz Rękawek
Projekcje Filmowe