7 uczuć
Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w wiele przezabawnych, wręcz komicznych, sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.
Film otrzymał Nagrodę Specjalną Jury na FPFF w Gdyni 2018.
Partnerem cyklu pokazów plenerowych podczas 44. FPFF jest Telewizja Kino Polska.
scenariusz Marek Koterski
zdjęcia Jerzy Zieliński ASC PSC
muzyka Arkadiusz Grochowski, Marek Koterski
scenografia Przemysław Kowalski
kostiumy Justyna Stolarz
charakteryzacja Tomasz Matraszek
dźwięk Maria Chilarecka, Paweł Jaźwiecki MPSE
montaż Ewa Smal PSM
obsada Michał Koterski, Marcin Dorociński, Katarzyna Figura, Małgorzata Bogdańska, Gabriela Muskała, Maria Ciunelis, Andrzej Mastalerz, Tomasz Karolak, Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz, Cezary Pazura, Zbigniew Rola, Marcin Kwaśny, Ilona Ostrowska, Maja Ostaszewska, Sonia Bohosiewicz, Adam Woronowicz, Magda Berus, Joanna Kulig, Marta Chodakowska, Piotr Gąsowski, Magdalena Cielecka
produkcja Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
producent Włodzimierz Niderhaus
koprodukcja Studio Produkcyjne Orka
producent wykonawczy Włodzimierz Niderhaus
kierownik produkcji Andrzej Besztak
współfinansowanie Polski Instytut Sztuki Filmowej
dystrybucja Kino Świat
Marek Koterski r eżyser filmowy i teatralny, dramaturg i scenarzysta. Studiował historię sztuki, absolwent filologii polskiej na UWr i reżyserii w PWSFTviT w Łodzi. Realizował dokumenty, w tym kilka poświęconych teatrowi i ludziom teatru. W fabule debiutował w 1984 roku Domem wariatów, zdobywając na festiwalu w Koszalinie nagrodę za debiut reżyserski. Laureat nagrody za reżyserię na FPFF w Gdyni 1987 za Życie wewnętrzne oraz Złotych Lwów na FPFF w Gdyni 2002 za Dzień świra. Film ten zdobył też Brązowy Granat na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu 2002 oraz Polską Nagrodę Filmową Orzeł za najlepszy scenariusz. Wszyscy jesteśmy Chrystusami zdobył Orła za scenariusz, a także nagrodę za reżyserię na FPFF w Gdyni 2006.
wybrane filmy
1984 Dom wariatów
1986 Życie wewnętrzne
1989 Porno
1995 Nic śmiesznego
1999 Ajlawju
2002 Dzień świra
2006 Wszyscy jesteśmy Chrystusami
2011 Baby są jakieś inne