Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
25 lat niewinności

25 lat niewinności

Tomasz Komenda miał dwadzieścia trzy lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Mężczyznę zatrzymano, wtrącono do więzienia i oskarżono o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść.
Amatorzy

Amatorzy

Historia zaczyna się w momencie, kiedy teatr Krzyśka „Biuro Rzeczy Osobistych” (tworzony przez niepełnosprawnych intelektualnie aktorów) wygrywa festiwal. Nagrodą ufundowaną przez zawodowy teatr jest możliwość zrealizowania spektaklu. Wielka radość, wielka szansa, wielkie oczekiwania.
Bliscy

Bliscy

Piotr boi się śmierci. Remedium na lęki poszukuje w magii, religii i psychologii. Niespodziewanie dzwoni do niego Ojciec i prosi, aby natychmiast przyjechał do rodzinnego domu. Piotr dociera na miejsce równocześnie z Siostrą, której prawie nie pamięta i której nie poznaje. Okazuje się, że Ojciec wezwał rodzeństwo, ponieważ zaginęła ich Matka.
Jak najdalej stąd

Jak najdalej stąd

Siedemnastoletnia Ola musi pojechać do Irlandii, żeby sprowadzić do Polski ciało ojca, który zginął w wypadku na budowie. Najważniejsze jest jednak dla niej sprawdzenie, czy rzeczywiście odłożył on pieniądze na obiecany jej samochód. Dopiero po drodze dziewczyna zrozumie, że tak naprawdę marzyła nie o samochodzie, a o nawiązaniu relacji z ojcem.
Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa

Bohater to nietypowy gangster: inteligentny i doskonale rozgrywający swoich ograniczonych kolegów z branży. Początki jego kariery nie są łatwe, niejednokrotnie zmuszony jest postawić się bossom starego Pruszkowa i działać na styku stref wpływów największych grup przestępczych w kraju.
Magnezja

Magnezja

Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny władzę w przestępczym klanie Lewenfiszów przejmuje Róża. Razem z siostrami kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew. Tymczasem nierozłączni bracia Albin i Albert Hudini wcielają w życie przewrotny plan.
Mistrz

Mistrz

Historia legendarnego pięściarza Tadeusza "Teddy'ego" Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau.  Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.
Sala samobójców. Hejter

Sala samobójców. Hejter

Tomek Giemza, student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak zataić ten fakt i nadal korzystać z pomocy finansowej państwa Krasuckich – rodziców Gabi, przyjaciółki z czasów dzieciństwa.
1
2