Międzynarodowe warsztaty FRONTEM DO WIDZA na 39. FFG

Międzynarodowe warsztaty FRONTEM DO WIDZA na 39. FFG

Sekcja Młodych Producentów KIPA, 39. Festiwal Filmowy w Gdyni oraz Creative Europe Desk Polska zapraszają do udziału w bezpłatnych międzynarodowych warsztatach FRONTEM DO WIDZA, które odbędą się w Gdyni w dniach 16 – 17 września 2014 roku.

Warsztaty mają skupić uwagę producentów i twórców na tym najważniejszym aspekcie każdej produkcji – na odbiorcy – mówi Joanna Szymańska, koordynatorka warsztatów. – Często w fazie developmentu nie zwracamy uwagi na to, co czeka nas na końcu tego procesu, czyli na konfrontację z widownią. Celem naszego spotkania jest uświadomienie twórcom, że o widzu powinniśmy pamiętać już od pierwszego momentu pracy nad filmem. Służyć temu będą spotkania z Lucy Scher, ekspertką w dziedzinie rozwoju scenariusza oraz wykład i warsztaty z Mathiasem Noschisem i Janem Naszewskim – specjalistami od promowania i marketingu projektów filmowych.

Program wydarzenia składa się z dwu części – otwartych wykładów oraz dwu zamkniętych sesji warsztatowych, w czasie których ich uczestnicy będą mogli pracować nad zgłoszonymi wcześniej projektami. Do udziału w sesjach warsztatowych mogą się zgłaszać dwuosobowe zespoły, składające się z producenta i scenarzysty, pracujące nad rozwojem filmu pełnometrażowego z potencjałem międzynarodowej koprodukcji. Preferowane będą filmy fabularne, ale organizatorzy zachęcają do zgłaszania także pełnometrażowych projektów filmów animowanych i dokumentalnych. Scenariusz filmu powinien mieć formę co najmniej pierwszego draftu. Wymagane jest doświadczenie w produkcji filmowej oraz znajomość języka angielskiego, gdyż w tym języku prowadzone będą spotkania z ekspertami.

Do udziału w sesjach warsztatowych wybranych zostanie sześć projektów. Uczestnikom sesji warsztatowych organizatorzy zapewniają na czas wydarzenia nocleg oraz akredytację na 39. Festiwal Filmowy w Gdyni.

Formularze zgłoszeniowe, szczegółowy opis warsztatów oraz biogramy wykładowców znaleźć można na stronach organizatorów:
www.audiowizualni.pl
www.kreatywna-europa.eu/media/

Zgłoszenia należy nadsyłać drogą mailową na adres mlodzi@kipa.pl, w tytule wiadomości wpisując nazwę warsztatów: FRONTEM DO WIDZA. Termin zgłoszeń upływa w poniedziałek 11 sierpnia 2014 roku.