Nagroda Dziennikarzy 45. FPFF – podczas replik kinowych?

Nagroda Dziennikarzy 45. FPFF – podczas replik kinowych?

W wyborze laureata Nagrody Dziennikarzy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych tradycyjnie mogą uczestniczyć akredytowani dziennikarze. Ponieważ jednak z przyczyn niezależnych od organizatorów nie wszystkie filmy Konkursu Głównego 45. FPFF są dostępne na festiwalowej platformie, postanowiliśmy nie przeprowadzać głosowania podczas edycji Festiwalu odbywającej się on-line.

Chcielibyśmy zachować dotychczasowy zwyczaj i uhonorować twórców jednego z filmów wyrazem Państwa uznania. Zależy nam na prestiżu Nagrody Dziennikarzy, która dla wielu widzów jest istotną rekomendacją dla wyróżnionego nią filmu. Nie byłaby ona jednak miarodajna w sytuacji, w której dziennikarze akredytowani na 45. FPFF nie są w stanie obejrzeć wszystkich filmów w trakcie Festiwalu.

Jak już zapowiadaliśmy, po ponownym otwarciu kin w Polsce zamierzamy zorganizować repliki festiwalowe w wybranych miastach. Obejmą one również pokazy prasowe, które pozwolą szerszemu gronu przedstawicieli mediów obejrzeć festiwalowe filmy. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się więc przeprowadzenie głosowania decydującego o przyznaniu Nagrody Dziennikarzy w ramach 45. edycji właśnie podczas kinowej odsłony Festiwalu.

Jeśli chcą Państwo podzielić się z nami swoją opinią w tej sprawie, prosimy o komentarz: biuroprasowe@festiwalgdynia.pl. 

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbywa się on-line w terminie 8-12 grudnia 2020 roku.